Jump to content
cxpeky63

Nowe Harleye....

Recommended Posts

Już parę dni wiadomo że będą naprawdę NOWE! Harleye. Tzn nie tylko że koło w sporciaku zmienią na szersze ale, Elektryk (który przecież finalnie miał nie wchodzić do produkcji) Turystyk enduro! Street Fighter. Bardzo podoba mi się ten custom 1250. Zauważcie że silniki w nich to zupełnie nie Millwalkie8. Czyli chłodzenie cieczą.
Co wy na to? Bo ja myślę że najwyższy czas. Nie zrozumcie mnie źle ale jak kto (ja też zaliczam się do tej grupy) chce klasyka to kupi EVO albo TC na gaźniku. Pozatym wątpię żeby przestali produkować electry, fat boya czy inne ikony HD.

https://www.popularmechanics.com/cars/motorcycles/a22605246/harley-davidson-announces-four-surprising-new-models/

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

za to turystyk paskudny widziałem na żywo i miałem okazje dotknąc w Pradze na 115 rocznicy :banghead: :banghead: :banghead:

Kapitalne porównanie... :) :clap: :)

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Zupełnie nietrafione to porównanie :).

Edited by Wertyder

moze tak moze nie upadli, moim zdaniem byliby nadal mniejsza manufaktura (jakich tu wiele) produkujuaca Americana. Chciwosc wlascicieli doprowadzila do czego doprowadzila. A wystarczylo poprawic hamulce w modelach z lat 80 '90' zaczac wspolprace z silnikami S&S jak sie samemu nie ma odpowiednich inzynierow, i nadal bylyby wspaniale motocykle z ktorymi inne firmy na plaszczyznie HD nie moglyby konkurowac. Harley byl po prostu piekny, kazdy szczegol byl dopracowany. A teraz produkuja gowno ktore z klasyka ma tyle wspolnego co swinia z gwiazdami, z niezawodnoscia i nowoczesnoscia to samo, zawsze Honda czy inny japonczyk skopie im dupe, wlezli na pole na ktorym japonskie maszyny sa gora i dostana baty, ktore przeloza sie na liczby za pare lat.

Edited by Robert J.

-PAXP-deijE.gif

Jak chcesz klasyka to kupujesz klasyka, a jak chcesz coś nowoczesnego na gwarancji co wygląda jak klasyk, przyspiesza a do tego rozpędza się więcej niż 180km/h to kupujesz nowego HD :)

There Are No Rules

moze tak moze nie upadli, moim zdaniem byliby nadal mniejsza manufaktura (jakich tu wiele) produkujuaca Americana. Chciwosc wlascicieli doprowadzila do czego doprowadzila. A wystarczylo poprawic hamulce w modelach z lat 80 '90' zaczac wspolprace z silnikami S&S jak sie samemu nie ma odpowiednich inzynierow, i nadal bylyby wspaniale motocykle z ktorymi inne firmy na plaszczyznie HD nie moglyby konkurowac. Harley byl po prostu piekny, kazdy szczegol byl dopracowany. A teraz produkuja gowno ktore z klasyka ma tyle wspolnego co swinia z gwiazdami, z niezawodnoscia i nowoczesnoscia to samo, zawsze Honda czy inny japonczyk skopie im dupe, wlezli na pole na ktorym japonskie maszyny sa gora i dostana baty, ktore przeloza sie na liczby za pare lat.

Wiesz pomiędzy chciwością, a przetrwaniem jest niewielka przestrzeń. Historia uczy że czasami drobne błędy przekładają się na katastrofalne skutki. Może być tak że te "dopracowane w szczegółach motocykle" były takie tylko dla zbyt wąskiej grupy i pozostawanie w takim przekonaniu jest równie jeśli nie bardziej niebezpieczne niż próby konkurowania z Japończykami. Moim zdaniem to co proponujesz to powolny upadek, to co robią to próba wyjścia z dołka ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Wertyder dobrze prawi, polać mu!!! :)
Kombinują jak mogą, najpierw rezygnacja z Buell-a i V-rody, potem XL1200X, następnie inna rama w touringach, teraz w softailach, Milwalkie 8, no i ten nieszczęsny street 750. Najwyższa pora na elektryka i chłodzone cieczą jednostki z porównywalnymi do japończyków osiągami. Czy się to nam podoba czy nie.
Niech kombiunją, przynajmniej jest o czym popie....lić wieczorem. :)

There Are No Rules

Mnie się spodobał nowy Fat Boy...w ciągu kilku przyszłych lat wprowadzą nowe modele po czym zweryfikują tabelki w exelu i pozostawią bestsellery.

Jak dla mnie marki takie jak Indian czy Polaris nie uciągną zbyt długo chyba, że ktoś będzie dokładać do interesu. Firma żyje z serwisu a nie sprzedaży motocykli, musi się sprzedać dużo żeby to miało sens.

Taki tam mój punkt widzenia :)

Member of Harley-Davidson Club Wrocław

Posted (edited)

Możecie rozwinąć trochę temat street'a 750? Niedawno pierwszy raz usłyszałem o tym modelu i prawdę mówiąc mnie zadziwił. W końcu zaczęli robić coś co ma jeździć a nie tylko być "legendą HD".

Coraz śmielej myślę o kupnie czegoś takiego i to nawet w salonie. 32k brzmi jak dobry interes. Tylko podstawowe pytania, czy warto?

Edited by fincher
  • Upvote 1

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>SV650>FZS1000>Versys650

Sąsiad mój ma streeta. Osobiście nie jeździłem. Cichy, mały, grzeczny naked. Prowadzi się łatwo bo niby dlaczego miałby się nie prowadzić przy tej masie. Poziom repa na dzielni znikomy, mimo znaczka H-D na baku. 

Audi Sport

Miałem okazję jeździć Street Rodem, a nawet go naprawiać po glebie (z USA). Siermiężny, prosty w budowie, jeżdzący w miare fajnie. Aczkolwiek poziom wykonania niestety nie jest najlepszy. Wiadomo to H-D, można akcesoriów nakupić od groma, ale czy warto? Na pewno lepszy dla mnie byłby Sportster, bo To H-D taki prawdziwszy. Jakbym miał kupić Streeta, to wolę neoklasyka od Triumph'a który jest ładnie wykonany..