Skocz do zawartości

Skórzana kurtka - dylemat między dwoma rozmiarami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich motocyklistów. Jest to mój pierwszy post i pierwszy kontakt z forami motocyklowymi, wypadałoby się przedstawić :)

 

Mam 23 lata i za rok, po powrocie do Polski, planuję zrobić prawo jazdy. Póki co składam sobie powoli ubiór i nie jestem pewny co do kurtki. Znalazłem taką, która mi się podoba na wyprzedaży w bardzo dobrej cenie więc wypadałoby wybrać już teraz.

 

Zamówiłem dwa rozmiary i ciężko powiedzieć, które leży lepiej.

Mniejszy lekko uwiera przy zginaniu rąk, ale jest trochę miejsca z tyłu (na plecy :P).

Większy za to jest luźniejszy, sprawia wrażenie wygodniejszego, lecz odstaje trochę od ciała i zważywszy na ochraniacze, które nie są na stale przytwierdzone do jednego miejsca (w środku lekko latają, więc wypadałoby chyba coś ciaśniejszego?)

 

Chciałbym również nadmienić, iż obecnie ważę trochę mniej niż normalnie oraz zaczynam zaniedługo swą przygodę z siłownią, planuję kilka kilogramów przytyć, lecz nie sądzę, żeby moja postura zmieniła się jakoś znacząco (obecnie 78, planowane 85? :P :P)

 

46: https://postimg.cc/gallery/24qzjgpa0/

44: https://postimg.cc/gallery/zsc0cdfc/

Regulacje na pas są zaciśnięte jak najbardziej się da w obu przypadkach.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Freezak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym również nadmienić, iż obecnie ważę trochę mniej niż normalnie oraz zaczynam zaniedługo swą przygodę z siłownią, planuję kilka kilogramów przytyć, lecz nie sądzę, żeby moja postura zmieniła się jakoś znacząco (obecnie 78, planowane 85? :P :P)

 

46: https://postimg.cc/gallery/24qzjgpa0/

44: https://postimg.cc/gallery/zsc0cdfc/

Regulacje na pas są zaciśnięte jak najbardziej się da w obu przypadkach.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

 

Rozumiem ze nie przymierzales zadnej kurtki siedzac na moto ?

Jak tylko " na sucho " to nic Ci to nie da.

Po zdjeciach ta 44 ma rekawy na styk i jak usiadziesz na moto i zlapiesz za manetki to moze sie okazac ze Ci odslania mocno poza nagdarstki a wtedy zonk bo nie dobierzesz rekawic do tego ......

Tak samo tyl jak usiadziesz to Ci odkryje cale nery ....

No i nie wiadomo na jakim moto bedziesz docelowo jezdzil

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, o samym temacie jakiś czas temu zapomniałem, wchodząc na forum dzisiaj w celu ponowienia mojej aktywności przypomniałem sobie o problemie, jaki miałem.

 

 

@majkelpl Więc obecnie pozostałem przy 44, i próbowałem siadać w pozycji wyprostowanej, mniej więcej na długość manetek. Owszem, to pewnie nie jest to samo, aczkolwiek motocykla jeszcze nie mam. Rękawy mogą się wydawać trochę przykrótkawe, ale wydaje mi się, że powinny być ok, zważywszy na to, że rękawice mam takie? Jeżeli chodzi o moto, po krótkiej przygodzie z 125, zastanawiałem się nad CBF600n. Według tego co czytam, pozycja na nim jest dosć wyprostowana.

alpinestars-guanto-patron-gore-tex.jpg

 

@Arcer Jeżeli chodzi o spodnie, to nie brałem kompletu. Kupiłem dżinsy kevlarowe z ochraniaczami oraz suwakiem łączącym. Kurtka z tymi spodniami łączy się dobrze bez najmniejszego problemu, ochraniacze na barki oraz plecy dobrze na mnie leżą w rozmiarze 44, aczkolwiek na łokcie są trochę luźne. To chyba znaczy, że jedyną opcją jest masa i przypakowanie? :laugh:

 

Jestem obecnie poza naszym krajem, do którego wracam prawdopodobnie za rok i wtedy prawdopodobnie zacznę jeździć. Jeszcze raz dziękuję no i nic więcej w sumie zrobić się nie da, usiądę, to się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...