Skocz do zawartości

Rozmiar opony na tył Suzuki GS 550T '81


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zwracam się z tym problemem do bardziej doświadczonych kolegów, posiadaczy klasycznych motocykli.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Suzuki GS 550T z rocznika 1981. Motocykl nabyłem drogą kupna w stanie średnim-jeżdżącym i sukcesywnie, przy pomocy kolegów, znajomych oraz mechaników doprowadzam go do stanu bezpiecznej używalności.

Teraz przyszedł czas na wymianę ogumienia. Mój wybór padł na opony Metzeler Sportec Klassik. Z dopasowaniem przedniej opony 100/90 19 nie ma problemu - rozmiar zalecany przez producenta i dostępny w sprzedaży. Kłopot pojawił się przy oponie na tył. Suzuki podaje rozmiar 110/90 17, a najbardziej zbliżony rozmiar Metzeler’ów to 130/70 17 lub 130/80 17...

Opona gabarytowo zmieści się w motocyklu, ponieważ poprzedni właściciel upchnął tu rozmiar 150/70 17! Moje pytanie dotyczy bardziej właściwości jezdnych motocykla na szerszej (110 mm —> 130 mm) i ewentualnie wyższej (99 mm —> 104 mm) lub niższej (99 mm —> 91 mm) oponie.

Motocykl z racji wieku, swojej prezencji i moich preferencji używany jest i będzie do jazdy bardziej spacerowej niż sportowej.

Będę wdzięczny za każdą wypowiedź i radę w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o zamieszczanie tematów w odpowiednich działach. co ma wspólnego dobór akcesoriów czy części z mechaniką (poza montażem)?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o zamieszczanie tematów w odpowiednich działach. co ma wspólnego dobór akcesoriów czy części z mechaniką (poza montażem)?

jsz

Przepraszam za nieodpowiednie miejsce zamieszczenia tematu.

Dziękuję za przeniesienie.

 

Nie kombinuj tylko zakładaj takie opony jakie producent zaleca.Tu masz opony dedykowane do Twojego motocykla.

https://www.mopedreifen.de/Motorrad/SUZUKI/GS+550+T+AB+FIN+800001.html?id=1696

No właśnie... W linku który załączyłeś, dla mojego modelu motocykla przeznaczone są rozmiary 120/90 oraz 130/90 (ja znalazłem w innym miejscu również 130/80 i 130/70) i właśnie pomocy w wyborze pomiędzy nimi potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, rzeczywiste wymiary opon roznia sie od siebe czasem dosc znacznie i wymiar 120 jednej firmy moze byc wymiarem 130 drugiej.

Kazda z nich bedzie dobra i nie da jakichs znaczacych roznic w jezdzie w stosunku do drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...