Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Super :) dziękuję za tyle informacji :) w najbliższym czasie udam się do salonu Yamahy na przymiarkę MT :)

 

DARTH VADER jeśli masz jeszcze jakąś wskazówkę to z chęcią posłucham :)



Jeszcze raz ja :)
MT 07 to będzie najprawdopodobniej moje pierwsze moto :) a więc co myślicie o zakupie do MT crash pasów? czy może lepiej zakupić gmole?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1,9m i daje rade na tym małym pierdzielu. Ale wyglądam jak na psie (opinia biegłych ekspertów po sporej ilości alko :D ). 200km w tempie 150km/h tez idzie wytrzymać nawet bez szyby ale ta przyjedzie z następną dostawą bo robaki nie wiedzą że jadę bez szyby i skóra za każdym razem do pucowania .

Tak na moje to mógłby być 10-15% większy , ten sam piec tylko 850ccm , koło 100-110 kucy , prześwit kapkę wyżej (a i tak jest spory , jak na golasa , po założeniu pługa i paru osłon i stosownych kapci spokojnie dałby radę w lekkim terenie ) . Spalanie zaczyna od 3,8 przy emeryckim tempie a na esce przy zamkniętej manecie potrafi 9 zeżreć . Do 120km/h utrzyma 4,5-5l/100km .

 

No i amorek skrętu - myślę że to dobre lekarstwo na często wstające koło .

To prawie MT-09 z Twoich marzen wychodzi ;)

 

MT-09 jezdzilem pierwszym wypustem i dla mnie rewelka! Tylko z manetka musialem uwazac, bo przy faktycznie dosc blisko umieszczonej kierownicy i mojej (jeszcze wtedy) mikrej masie wlasnej, wcale nie musialem mocno odwijac, zeby podniesc przod z ziemi :)

 

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MT9 brzmi na fabrycznym wydechu jak pojazdy Dżetsonów (taka kreskówka kiedyś była ) :P ,jak dla mnie przede wszystkim ma brzmieć reszta to dodatki , jakby to zrobili na dwóch baniakach to było by miodzio (tylko pewno wibracje do kwadratu).

Właśnie wróciłem z 3mm na torze Łódź dla początkujących :P Wyjebany jak koń po westernie , szpilek w podnóżkach brak , pod koniec szorowanie co winkiel , buta też lekko naruszyłem . Qrwa ten za mały gabaryt naprawdę dał w dupę ale podobało się ,w mojej grupie objeżdżały mnie tylko małe sporty na slickach , niżej nie dało zejść bo podnóżek , podbitki i uślizgi , ale po wewnętrznej łykałem kogo sie dało :D :P Nikt sie nie wypierdolił , wszyscy cali , także polecam .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opinia bardzo subiektywna po trzech latach na MT-07.

Moto absolutnie genialne, chociaż niepozbawione wad.

Silnik to cudo dla osób nie usiłujących ścigać się ze wszystkim na drodze. Cudownie elastyczny, bardzo ekonomiczny i zapewniający większe wrażenia z jazdy niż faktyczne osiągi. Taki trochę oszuścik. ;)

Wygląd jak wygląd, malutki. Trzeba się przyzwyczaić do tekstów o damskim moto ze strony kolegów. Teksty milkną, jak trzeba tym kolegom pomóc wycofać/podnieść/zawrócić ich za duże motocykle. :biggrin:

Nasz ma już 30k km i odwiedził kilka krajów, na Stelvio dał masę radości. :laugh:

Jedyną istotną wadą jest trochę za miękki zawias. W Alpy jechaliśmy załadowani pod max odciążenie i to już było bardzo odczuwalne na najciaśniejszych alpejskich winklach. W 2018, w nowym modelu podobno zawias jest twardszy.

Polecam ten motocykl w 100%. :)

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czołem wszystkim,

Marzenie się spełniło i mam swój wyśniony motocykl - MT07 z 2017 roku.
Ponieważ to mój pierwszy jednoślad, a jest on już całkiem fajnie doposażony przez poprzedniego właściciela, to mam kilka pytań,
o które chciałbym Was zapytać:

1. Rury wydechowe pochodzą z układu SC-Project, a końcówka jest Akrapovic'a. Ponieważ obydwa elementy łączą się pod delikatnym kątem i między końcem rur, a początkiem tłumika jest delikatna szczelina, to chciałbym to w jakiś sposób uszczelnić. Jakie są sposoby, żeby sobie z tym poradzić? Czy można nawinąć jakiś rodzaj taśmy na sam koniec rur żeby slip on wszedł na nie ciaśniej i miał uszczelnienie?

2. Przeglądałem dziś akcesoria do moto i zastanawia mnie taka rzecz: Czy jest możliwe przeszczepienie czaszy i lampy z wersji po lifcie (2018) do motocykla wyprodukowanego przed zmianami (2017)?

3. Gdzie szukać nowych akcesoriów do takiego motocykla? Wiem, że jedną z opcji jest oficjalny dealer Yamahy, ale są też producenci, którzy robią swoje aftermarketowe dodatki? W jakich sklepach internetowych u nas warto szukać akcesoriów?

Pozdrawiam serdecznie
Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co amortyzator skrętu w motocyklu o tak małej mocy jak MT-07? Przecież prędkości świetlnych i tak nie osiągniemy bo to jest naked.
Nie lepiej używać tylnego hamulca przy maksymalnym przyspieszaniu? To przecież najskuteczniejsza metoda anty-wheelie...

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Gdzie szukać nowych akcesoriów do takiego motocykla? Wiem, że jedną z opcji jest oficjalny dealer Yamahy, ale są też producenci, którzy robią swoje aftermarketowe dodatki? W jakich sklepach internetowych u nas warto szukać akcesoriów?

 

Pozdrawiam serdecznie

Kamil

byle gdzie nie ma to znaczenia, bo w jednym sklepie nie kupisz wszystkiego. Z dodatków polecam przedłużenie przedniego błotnika, + osłona łańcucha z błotnikiem puig - owiewke touring. Gmole rd-moto

 

 

Zastanawiam się po co amortyzator skrętu w motocyklu o tak małej mocy jak MT-07? Przecież prędkości świetlnych i tak nie osiągniemy bo to jest naked.

Nie lepiej używać tylnego hamulca przy maksymalnym przyspieszaniu? To przecież najskuteczniejsza metoda anty-wheelie...

że co? pierwsze słyszę . Rozumie jak się leci na gumie ale jako anty-wheelie?

Edytowane przez GreatPretender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byle gdzie nie ma to znaczenia, bo w jednym sklepie nie kupisz wszystkiego. Z dodatków polecam przedłużenie przedniego błotnika, + osłona łańcucha z błotnikiem puig - owiewke touring. Gmole rd-moto

 

 

że co? pierwsze słyszę . Rozumie jak się leci na gumie ale jako anty-wheelie?

Wszyscy zawodnicy wyścigowi używają tylnego hamulca, aby motocykl nie wstawał na koło. Czemu? Jeśli podniesie Ci przednie koło zwiększa się opór powietrza i traci się czas, czyli ewidentnie traci się na przyspieszeniu. Wniosek? Niby używasz tylnego hamulca i wydawałoby się, że motocykl powinien być wolniejszy, a okazuje się, że jest szybszy na wyjściu z zakrętów. Dowiedziałem się o tym kilka lat temu i sam stosuję tą technikę :)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się po co amortyzator skrętu w motocyklu o tak małej mocy jak MT-07? Przecież prędkości świetlnych i tak nie osiągniemy bo to jest naked.

Nie lepiej używać tylnego hamulca przy maksymalnym przyspieszaniu? To przecież najskuteczniejsza metoda anty-wheelie...

Ale że co? Amor skrętu ma zapobiegać wheelie? ;) Peter, MTek spuszczony ze smyczy już pod koniec 3 biegu zaczynał mi trzepać kierą. Jest mały, lekki i wbrew pozorom wystarczająco mocny, żeby spłatać brzydkiego figla. Oczywiście, na tle R1 itp. to słabiak ale i tak potrafi. :biggrin:

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, a ja tak z innej beczki. Uruchamiam swoją MT07 i nie świeci się światło mijania. Dolny LED pozycyjny działa, tylne światło działa, stopy i kierunki działają. Mruganie długimi działa. O co chodzi?

 

Panowie, a ja tak z innej beczki. Uruchamiam swoją MT07 i nie świeci się światło mijania. Dolny LED pozycyjny działa, tylne światło działa, stopy i kierunki działają. Mruganie długimi działa. O co chodzi?

 

Panowie, a ja tak z innej beczki. Uruchamiam swoją MT07 i nie świeci się światło mijania. Dolny LED pozycyjny działa, tylne światło działa, stopy i kierunki działają. Mruganie długimi działa. O co chodzi?

Problem rozwiązany, w manetce styki na przełączniku nie kontaktowały. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...