Skocz do zawartości

Wpływ tłumika na spalanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy rodzaj tłumika ( wydechu ) ma jakiś wpływ na zużycie paliwa? Pytam, ponieważ mam zamontowany u siebie taki tłumik, a motocykl, to honda cbr 600f4i z 2004r ( wtrysk) i cos za dużo chyba bierze paliwa. Ostatnio przy spokojnej jeździe spaliła 8l/1000km. Fakt, że jeździłem tylko po mieście, ale to chyba i tak za dużo. Mam jeszcze taki problem, że mam niby oryginalny tłumik i chciałem go zamontować, ale jest w nim wejście na sondę lambda, której w moim motocyklu nie ma. Szukałem kabli, kostek itd. i nic nie znalazłem. Jak w takim razie zamontować ten tłumik. Zaślepić ten otwór na sondę? Jeżeli oczywiście będzie to miało wpływ na spalanie, bo jeżeli nie, to nie będę sobie głowy zawracał. Czy ktoś, coś wie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc być złośliwym dziadem (choć wiem, że i tak jestem) to może z Twoją techniką jeżdżenia jest coś nie tak?

Najpierw mały zetor palił koło 6 i pół...

Teraz mała cebra pali 8....

skok z 500 i dwóch garnków, na 600 i cztery... wzrost o półtoraka...

 

Może czas nabyć jakieś 125 (żonie GT paliło w porywach 3 litry, a jeździło w dwie twarze dobrze ponad stówkę)... Albo rower?To ostatnie to i zdrowie/forma/kondycha i oszczędność... i brak dylematów...

Edytowane przez quasimodoo

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie quasi, bo jak bym miał się ciebie słuchać, to bym w zimę w klapkach zapier...... Nie wiem, po co się udzielasz nic się nie znając. W gpz-cie po wymienieniu dysz, zaworków iglicowych i po ponownym ustawieniu zaworów spalanie spadło o 1,5l na 100km. Jeżeli quasi nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to proszę cię, abyś nie udzielał się w założonych przeze mnie tematach. Mogę cię o to prosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosić możesz...

Tylko sam sobie odpowiedz na pytanie: po co i dlaczego śmiecę na forum, zamiast zrobić od razu to co powinienem?

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pali za dużo, czy pali dobrze, bo sam sobie zaprzeczasz w tym momencie?



Dobra. Czy w takim razie, jeżeli ktoś zmienił tłumik na akcesoryjny, w przypadku, gdy nie ma sondy lambdy w motocyklu i nie regulował, czy tam mapował wtrysków, będzie to miało wpływ na dużo większe spalanie? Czy w ogóle przy wymianie wymianie tłumika, gdy nie ma sondy lambdy, trzeba zmieniać ustawienia wtrysków, czy zdejmujemy stary tłumik, zakładamy nowy i jeździmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem nie leży w tłumiku czy rodzaju ale w braku sondy. Jeśli sonda jest uszkodzona lub zdemontowana sterownik nie może ustalić prawidłowego składu mieszanki. Wtedy jednym z objawów jest zwiększone zużycie paliwa.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zdaje (choć nie jestem pewien) że te roczniki nie miały sondy a ori tłumik może być z innego rocznika i stąd miejsce na sondę. Ja bym zaślepił otwór i założył. Jeszcze istotne jest jaki masz filtr powietrza bo jeśli KN to w połączeniu z przelotowym tłumikiem będzie to powodowało większe spalanie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...