Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem Silnik Suzuki GT 380


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rezystancja wirnika wynosi 5 omów, napięcie międzyfazowe na wolnych obrotach wynosi 18v tym większe obroty tym większe napięcie dochodziło do 60v na wszystkich kabelkach. Poskładałem wszystko jak należy i ładowanie przy 2000rpm mam 14v pod obciążeniem, a gdy zwiększam obroty spada do 13,5v i przy 4000rpm zostaje 13,5v czy to może być wina regulatora napięcie ze tak jest ustawiony? Podłącze jeszcze ten nowy fiatowski i zobacze jak się zachowuje lądowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wskazuje na uszkodzenie / zuzycie jednej z sekcji reglera, natomiast jezeli poziom pradu przemiennego jest taki sam na 3ch kombinacjach przewodow to alternator jeszcze jest OK.

Dosc niesamowite w tak starym motocyklu.

Zwroc uwage na stan przewodow laczacych alternator z reglerem i same konektory, nie moga byc spuchniete i brazowe jesli to plastik, same koncowki przewodow nie powinny byc sztywne.

Sprawdz dokladnie polaczenia masowe reglera ( najlepiej zaloz osobny przewod do aku ) oraz mase na silniku i ramie.

Rozkrec te zlaczki, wyczysc, zabezpiecz przed rdza i skrec - to zdecydowanie polepszy dzialanie calej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest wyczyszczone sprawdzone. Podłącze jeszcze ten regulator od fiata i zobaczymy.

I wracając do strony książki Dane są zapłonu ale opis poniżej należy do Alternatora.

A powiedz mówisz sekcja regulatora uszkodzona to jest regulator mechaniczny, wiem ze on również może być uszkodzony

taki zwykły regulator tez ma swoje sekcje? To mój regulator

post-32290-0-30576200-1531171247_thumb.jpg

Edytowane przez Max2226
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...