Skocz do zawartości

Honda CBF500 - wysokie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdżę hondą cbf500 i wydaje mi się, że za dużo mi spala, średnia wychodzi mi 7,66 / 100 co przy takim małym moto to chyba sporo. Był serwisowany kilkaset km temu więc filtr i regulacje powinny być ok.

Sam jestem dużym facetem (100 kg wagi), latam prawie wyłącznie po mieście, do tego krótkie przeloty ( mam 7km w jedną stronę do pracy). Czy biorąc pod uwagę te warunki powinienem niepokoić się spalaniem?

Wiem, że miasto i mały dystans ale kurde, prawie 8l taką pierdzawką? Dodam, że nie cisnę jej z reguły, rzadko przekraczam 8 tyś obrotów, najczęściej trzymam na 4-5.

Kupowałem 500 z nadzieją na tanie dojazdy, a wychodzi mi nie wiele mniej niż samochodem....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi taki temat w ciągu ostatnich paru tygodni. kupują ludzie motocykle, i dziwią się że paliwo schodzi...

chłopie, jeździsz po mieście, zakorkowanym, non-stop gaz/ hamulec, na dystansie który nie wiem czy wystarczy do rozgrzania motocykla, i dziwisz się że pali więcej niż łyżkę kosztownej benzynki? jak chciałeś mieć tanie dojazdy 7km to trzeba było kupić rower, albo coś w 125ccm (na 100kg to sam wiem, że to minimum żeby się toczyć). albo poczytać fm przed zakupem, zobaczyć co na dojazdy do pracy ludzie radzą (ja odkąd miałem, zawsze radzę skuter)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie dziwię się, że paliwo schodzi tylko chciałem dowiedzieć się czy tępo w którym schodzi jest odpowiednie :) Po prostu nie wiem czy tak ma być, czy muszę zacząć szukać rozwiązania bo patrząc na raporty spalania to nigdzie nie widziałem takiego ponad 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak po prawdzie to na 500 7.5 to za dużo... mi w cb650 udawało się zejść do 5,5-5,7

Obejrzyj świece - może za bogata mieszanka, potem można kompresję sprawdzić, gaźniki poczyścić.. generalnie trochę miłości okazać :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...