Skocz do zawartości

Skuter 125 dla żony


Damian85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o drogę pytam...

 

Jaśnie Pany, co możecie polecić w kategorii "skuter" typu "maxi", jednak z silnikiem 125 (aby żona bez kategorii A mogła go prowadzić)?

 

Zależy mi na tym, aby był duży i nie wyglądał jak gówniana 50-tka dla gimnazjalisty.

 

Ze wstępnej analizy wyłoniłem kilku kandydatów:

 

1. Peugeto Satelis 125

2. Kymco Downtown 125

3. Suzuki Burgman 125

4. Yamaha X-Max 125

 

Najbardziej podoba mi się Peugeot, ale wyczytałem, że nie ma do niego w ogóle części i za remonty silnika trzeba bulić prawie tyle, co za cały skuter - czy to prawda?

 

Co polecacie?

Przy okazji - czy znacie jakichś sprawdzonych mechaników/warsztaty, które na terenie Wrocławia i okolic mogą dokonać sprawdzenia technicznego upatrzonego motocykla?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,
Damian. ; )

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jechać 1/3/4 znajomych z czego 1/3 jeżdżą kobiety i trochę krowiaste te skutery jeśli kobita filigranowa. Xmax najlepszy, wizualnie mega i prowadzenie także. Dla swojej kupiłem Hondę pcx a sam ją częściej upalam, mniejsza od tamtych, zwinna, super maszynka.

Edytowane przez cichyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Kawe J125 ABS i jestem zadowolony :happy: .Co prawda mam ja dopiero od stycznia ubieglego roku i zaledwie 7 tys.km. przejechane no ale jak do tej pory 0 problemow.Mimo moich gabarytow i z plecaczkiem spoko daje rade.Spalanie okolo 3L-3.5L na 100km. Dosc krowiasta o wadze 188kg,Zbiornik paliwa 13L,ma sporo miejsca pod siedzeniem.

Nr.2 ma ten sam silnik co Kawa J125

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja jeździłem Burgmanem swego czasu, ale chyba źle kupiłem bo miałem kilka incydentów z elektryką. Dobrze że miałem serwis pod nosem. Miał trochę twarde zawieszenie jak dla mnie .. Teraz z żoną używamy B-maxa Bartona. Jak za 8000 zł to jestem mega pozytywnie zaskoczony jakością wykonania i komfortem podróżowania. Może trochę więcej mocy by się przydało, ale za to ekonomiczny jest. Ciężko też wymagać od chińczyka 14 KM za taką sumę pieniędzy. Ja mam wersję z oparciem i żonką jest bardzo zadowolona. Sama czasem jeździ nim na zakupy bo schowek też sporo pomieści.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...