Skocz do zawartości

Regulacja Gaźnika suzuki TU-X 125 (GN 125)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od trzech tygodni jestem posiadaczem suzuki TU-X 125 z 1999 roku. jest to prawie to samo co GN125 tylko zmieniony bak i dodane chromy. Proszę o pomoc w dwóch sprawach:

  1. Regulacja gaźnika: W tej chwili motor dusi się na wolnych obrotach, jak zatrzymuję się na światłach i dodaję gazu to się dusi a dopiero po kilku sekundach wchodzi na obroty. Na wysokich obrotach jest O.K. NA zdjęciach widoczna jest śrubka regulacji mieszanki (nr. 1) Jest też śruba regulacji zderzaka dźwigni gazu czyli chyba się na to mówi do regulacji biegu jałowego. Wiem, że regulacja polega na odpowiednik kręceniu tymi śrubami. Proszę o jakąś instrukcję.
  2. Na zdjęciu " gaźnik 3" jest mosiężna rurka oznaczona nr 3 która wg mnie powinna być wężykiem gumowym gdzieś podłączona, ale nie wiem gdzie. Może ktoś wie z czym to spiąć?

Gienek jest chyba popularnym motocyklem więc mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza która zna ten motocykl na pamięć i odpisze mi dzięki czemu będę mógł w pełni cieszyć się jazdą.

 

post-92752-0-74694000-1527766239.jpg

post-92752-0-46962300-1527766245.jpg

post-92752-0-95543100-1527766273.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no wiem, że większość nie traktuje 125tek jak prawdziwy motor ale dla mnie to jak narazie spełnienie marzeń:) Kolejny raz proszę o pomoc oprócz problemów z duszeniem się mam jeszcze jeden problem:

po odpuszczeniu manetki gazu silnik nie zawsze wraca na wolne obroty, trzyma się około 4-5 tys obr. W membranie gaźnika znalazłem kilka małych otworków wielkości szpilki. czy to może być przyczyną? jakie są objawy przy uszkodzonej membrance?

 

Ps: czytałem, że jak się silnik dławi na małych obrotach to należy wyregulować poziom paliwa. Rozebrałem dół gaźnika i dostałem się do pływaka ale tam żadnej regulacji nie ma. Chyba że ta regulacja polega na przygięciu blaszki od pływaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...