Skocz do zawartości

Spalanie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to rozwiązanie skuteczne, bo reduktor się szybko i poprawnie nagrzewa i wcale nie jest takie niebezpieczne. Przed 2002r firma BRC produkowała sondę do podgrzewania gazu która wymagała wspawania w wydech auta. To była rurka stalowa przez którą przepływał ciekły gaz. Takie rozwiązanie było stosowane w VW Garbusach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie nie dostało homologacji w momencie gdy pojawiła się homologacja 67R-01.  U mnie jest to druga kosiarka która ma taki sposób podgrzewania gazu, stosuje to rozwiązanie od 5 lat. Mój znajomy stosuje to  w swojej kosiarce o 10 lat dłużej i silnik znakomicie znosi pracę na gazie. Też dużo zastanawiałem się nad bezpieczeństwem takiego podgrzewania gazu i to co najbardziej mnie niepokoiło to wzrost ciśnienia gazu od lokalnego podgrzania do kilkuset stopni Celcjusza. Między innymi do monitorowania tego ciśnienia mam zamontowany manometr. Okazuje się że ciśnienie gazu ciekłego nie przekracza 4 bar, a najczęściej jest na poziomie 1,5 do 2 bar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW było chłodzenie cieczą, więc podobieństwo jest raczej dalekie. A co do wycofania tego podgrzewacza BRC to przyczyn było więcej, chyba głównie to że po 2000r aut chłodzonych powietrzem do których można założyć LPG to już było bardzo mało. Rzeźba czy nie to jednak eksploatacja takiej kosiarki na LPG finansowo jest bardzo przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobieństwo jeśli chodziło o rzeźbę . tam była butla 11 KG też mocowana na jakieś sznurki , trzeba było zakręcać pod maską dopływ paliwa a w bagażniku drugi człowiek odkręcał butle 😉

Nie wiem ile masz tego terenu do koszenia i jakie to przynosi oszczędności ale ja bym na takiej rzeźbie nie jeździł 😉

generalnie wracając do tematu moto na gaz 

było kilku odważnych ale jakoś tak nie bardzo kojarzę pozytywne wyniki . Ale fakt - jakoś bardzo się tym nie interesowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 21:53, kiler napisał:

było kilku odważnych ale jakoś tak nie bardzo kojarzę pozytywne wyniki . Ale fakt - jakoś bardzo się tym nie interesowałem

lgp jest jedynym słusznym paliwem - także do motocykla 😛

zaprzęg od ośmiu lat na lpg

fjr kumpla jeszcze dłużej na lpg śmiga

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...