Skocz do zawartości

Spalanie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

95r czyli motocykl ma 28 lat.

Nie sadzisz ze w tym czasie gazniki mogly sie troche zuzyc, a spalanie troche wzrosnac ?

Np o ten litr na 100 km ?

Tak samo jak cala reszta motocykla, ktory dzieki temu moze zuzywac wiecej oleju.

Roznica miedzy kreska max a min w okienku sprawdzajacym to okolo 1l, nowe BMW serii R ( bokser chlodzony powietrzem )

z lat 80 tych mialy zuzycie oleju okreslane na 1l/1000 km.

To motocykl z innej epoki niz taka CBR 600 i inaczej dziala, mozesz mu zrobic remont silnika, wymienic gazniki z kroccami na nowe i wowczas dopiero ew. narzekac ze cos jest nie tak, choc zareczam ci ze wowczas nie bedzie palil grama oleju i trzymal sie w fabrycznym zuzyciu paliwa.

Koszt takiego remontu to 3x obecna wartosc tego motocykla wiec wiem na 99% ze tego nie zrobisz, a w takim wypadku zaakceptuj ze masz to co masz, ciesz sie ze wszystko dalej w miare poprawnie dziala i przestan narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz tym motocyklem jeździć oszczędnie?

Nie... Nie potrafisz... Wystarczy Cię poczytać. Poza tym to Kawa z z literką...

Więc się ciesz, że on Ci pali tylko te 6 i pół...

Skończ już marudzić. Zapytałeś - otrzymałeś odpowiedź ... Nie pasuje? Wsiądź na rower i przestaniesz marudzić ile pali.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz tym motocyklem jeździć oszczędnie?

Nie... Nie potrafisz... Wystarczy Cię poczytać. Poza tym to Kawa z z literką...

Więc się ciesz, że on Ci pali tylko te 6 i pół...

Skończ już marudzić. Zapytałeś - otrzymałeś odpowiedź ... Nie pasuje? Wsiądź na rower i przestaniesz marudzić ile pali.

Oszczędnie, to znaczy jak? Widocznie nie potrafię, więc prosiłbym o rady. Marudzic nie marudzę, tylko jestem po prostu zdziwiony i dlatego pytam. Na rowerze jeżdżę tak,czy tak ponieważ jest to mój główny środek do przemieszczania się po mieście. Nie rozumiem w ogóle quasimodo twoich ataków na mnie. Jeżeli tobie jak nie pasuje, to nie czytaj, a tym bardziej nie odpisuj. Twoją opinię już poznałem, a chciałem też zobaczyć, co inni napiszą, ponieważ nie jesteś dla mnie żadna wyrocznią. Bez urazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,

krótkie trasy, miasto, korki, stare moto, gaźniki (nie wiem tak naprawdę jaki styl jazdy) - wszystko sprzyja dużemu spalaniu. Jak pododajesz to może tak wyjść.

Inna rzecz że ja czasami jeżdżę suzuki gs500 (podobne moto, w podobnych warunkach) i jak mi pali 5 to już uważam że dużo. Może warto mu zrobić generalny przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może remont silnika? Jeżeli remont, to co trzeba powymieniać?

 

 

Nie będę przecież remontu robił za 2 tys jeżeli ten motocykl jest warty 2,5-3.

coś tu kurcze nie gra :biggrin:

 

 

PORZĄDNY serwis tego moto napewno nie zaszkodzi ale ..... jakoś nie wierze żebyś go zrobił :biggrin:

a te gaźniki kto czyścił i synchronizował ??? Józek w garażu czy PORZĄDNY serwis ??

Świece wymienione ?? Filtr powietrza ??? w jakim jest stanie ?? kiedy był czyszczony /smarowany ?? króćce całe ?? nie spękane ??

poziom paliwa sprawdzony ??

uwierz mi że i tak po wszystkich ustawieniach , regulacjach masz i tak marne szanse żeby zejść poniżej 6l/100 km

a zużycie oleju ?? patrz co napisałem wcześniej

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serwis - to raz.

Jazda po mieście, na krótkim dystansie - to dwa.

Styl jazdy - trzy.

1+2+3=6

Wysokie spalanie (choć biorąc pod uwagę sprzęt, to uważam, że nie ma tragedii) - to 6.

 

Nie twórzcie Pany teorii nieskończoności...

 

Napisałem w pierwszym swoim poście coby Kolega go przegonił na trasie i podał co się zmieniło. Bez tego i serwisu to dywagacje na temat urody tylnej części ciała Koleżanki Maryny.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo? Co chwilę palony.. Nie dogrzany... Nie... No.... Qrczaki na powietrzu powinien jeździć, bez wachy...

A jak z serwisem? Zrobił ktoś kto ma pojęcie? Regulował?

Jak dla mnie bez sprawdzenia w trasie i sensownym serwisie pali normalnie...

 

To nie nowy romet 1/8 litra, żeby palił 3 litry w porywach. .

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...