Skocz do zawartości

Motor na kat. A Sport/Turystyk do 15 tys. początkujący


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie póki co jeżdżę yamaha yzf 125 ale w najbliższych miesiącach planuje zrobić prawko na kat. A i powoli robię rozeznanie jaki motocykl warto zakupić.

 

O mnie :

185 cm wzrostu

70 kg wagi

 

Fajnie mi się jeździ moją sportową yamaha ale chciałbym albo jeszcze w tym albo w następnym roku kupić coś nowego.

Nie mam pojęcia od czego zacząć poszukiwania, chciałbym kupić coś w miarę dynamicznego ale mało awaryjnego. Nie wiem jak jest ze spalaniem w motocyklach ale w miarę możliwości fajnie gdyby nie palił zbyt dużo.

Co mogli byście polecić? Jaka pojemność wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie kierowałbym się spalaniem w ogóle. Statystycznie polski motocyklista przejeżdża podobno 3 tys.km w sezonie. Niech będzie to nawet 5 tys. km. Przy różnicach w spalaniu rzędu 1l/100km w sezonie, przy takim przebiegu różnica to 50l paliwa. Czyli około 250PLN na sezon. To chyba żaden koszt w porównaniu z ogólnym kosztem utrzymania motocykla...

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie kierowałbym się spalaniem w ogóle. Statystycznie polski motocyklista przejeżdża podobno 3 tys.km w sezonie. Niech będzie to nawet 5 tys. km. Przy różnicach w spalaniu rzędu 1l/100km w sezonie, przy takim przebiegu różnica to 50l paliwa. Czyli około 250PLN na sezon. To chyba żaden koszt w porównaniu z ogólnym kosztem utrzymania motocykla...

 

Pozdr.

F.

Dzięki za opinie, trafne spostrzeżenie. Nie wziąłem tego pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na turystyka polecam przy tym wzroście to co mam, czyli Yamahę TDM

bo 400km trasy wrażenia nie robi.

Zobacz na youtubie porównanie TDM do Varadero i sam zdecyduj.

Pozdro

Dzięki :) Póki co rekordowo na jeden strzał przejechałem 200 km ale turystykiem będzie znacznie wygodniej. Myślisz , że na początku trudno będzie zapanować nad taką pojemnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w segmencie C w przypadku aut przez lata liderem/wyznacznikiem był golf tak w przypadku sport-turystyka to honda vfr jest właśnie takim golfem :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...