Skocz do zawartości

Enduro dla wysokiego [9k] ogłoszenia


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie motocykla, pojemność 125 cm3. Mam 195cm wzrostu więc mam nadzieję, że znajdzie się coś odpowiedniego 'rozmiarowo' icon_razz.gif

Zdecydowałem się na Enduro/Supermoto, miałem wcześniej styczność z dwoma modelami:

Cross - Honda Cr 125

Supermoto - Suzuki Dr 125 SM

2 różne motocykle, jednak nie szukam crossa, a Enduro czy jak pisałem Supermoto. Zdecydowałem się na tę kategorię ze względu na to, że nie będę jeździł po 'ciężkim' terenie, w większości asfalt ale czasem zjadę i z niego.

Na Hondzie siedziało mi się wyżej jak na Suzuki, wiem, że są mniejsze i większe motocykle w tej pojemności (125cm3) dlatego szukam czegoś o podobnych wymiarach do wyżej wymienionych (wysokość siedziska, rozstaw kół) lub nawet większych.

Do wydania wstępnie mam 9 tysięcy, będzie to mój pierwszy motocykl. Jednak jak wspominałem miałem wcześniej styczność z tymi dwoma modelami, przejechałem na jednym i drugim kilka godzin, więc powiedzmy, że wiem czego szukam.

Nie jestem przekonany czy szukać motocyklu z silnikiem dwusuwowym czy czterosuwowym jako pierwszy motocykl.

Przeglądając oferty natrafiłem na taką pozycję:

https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-dt ... A4Bhu.html

Co o tym sądzicie/co innego możecie polecić?

 



Nikt nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to większość tego typu motocykli są zbliżone wysokością do siebie. Zawsze można dołożyć podwyższenie kierownicy. Masz ten plus że w enduro lepiej być za wysokim niż za małym :P Ja mam ok 190 cm wzrostu.

Co do yamahy dt która podałeś jeżeli chcesz jeździć w "cięzkim" terenie to chyba lepiej odpuścić. Moto fajne ale do podstaw nauki jazdy. Lepiej szukaj czegoś w rodzaju ktm exc 125/husqvarna wr 125. Z 4T masz excf 250 lub yamaha wr 250. W tych moto masz już dobre zawieszenie, trochę więcej mocy itp.

Enduro kanał na YouTube: https://www.youtube.com/user/PrzYm

EXC 200 -> EXC 300

TDM 850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakładając pojemność 125ccm masz na myśli kategorię B?

Jeśli tak to sprawdź DOKŁADNIE wymogi tej kategorii bo o 25KM możesz zapomnieć.

Jeśli masz A to OK.

Tu polecę zgodnie z Twoim opisem dosyć starą Aprilie Pegaso 125.

Ma to ze 30 kucy i bardzo wygodnie się siedzi.

A i z opisu przewidywanego użytkowania będzie OK.

 

Jednak jeśli masz tylko B to na Twoim miejscu kupiłbym coś używanego a'la Benyco Tekken (Barton Hyper 125)

a zaoszczędzoną kasę przeznaczyłbym na prawko A.

Spoko i bez ściemy, mam Rometa ADV 125 w teren, ale tez Yamahę TDM 850 na trasę.

Lewą w górę skuterom 50ccm też podnoszę.

Pozdro

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...