Skocz do zawartości

Zipp pro 50 krzywa kierownica po wypadku.


tomekv92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem, kupiłem zippa pro 50 w pełni sprawnego z nowym silnikiem za 900zł od sąsiada, niestety tydzień później kolega powiedział czy nie dam mu się przejechać bo miał kiedyś swojego i potrafi, zgodziłem się co niestety skończyło się szlifem i chyba w coś uderzył, straty to urwane lusterko pęknięty pug z owiewka porysowana czacha i nie działa lewa lampa, i najgorsze we wszystkim jest to ze niestety kierownica się dość mocno skrzywiła bardzo mocno ściąga w prawo jazda jest praktycznie nie możliwa i gołym okiem widać ze lagi są krzywe, chciałem zapytać czy kierownicę da się prostować czy wymieniać cała i jaki jest koszt wymiany tej kierownicy. Niżej dam zdjęcie

 

Z góry dziękuje za każdą pomoc.

post-92515-0-05104700-1525619864_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety muszę tu wrócić.

Oddałem motocykl do mechanika, dziś go odebrałem i mam pewien problem, na początku jechało się dobrze ale później zauważyłem że jak puszcze kierownicę to zaczyna ona latać lewo prawo, do tego przy większej prędkości jak mocniej wcisnę przedni hamulec to też zaczyna dosyć mocno trząść kierownicę, czasem można zauważyć ze motocykl lekko podskakuje jak jedzie do przodu, na internecie z tego co znalazłem nazywają to "shimma" Jechać z powrotem do mechanika który naprawiał motocykl czy jest to wina czegoś innego?

 

Dodam że przed wypadkiem nie zauważyłem takich zjawisk.

Edytowane przez tomekv92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mechanik wymienił wszystko czy prostował?

Jak odpowiesz na to pyta nie to powiem Ci co trzeba zrobić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mechanik wymienił wszystko czy prostował?

Jak odpowiesz na to pyta nie to powiem Ci co trzeba zrobić.

Wymienił lagi i przed naprawą mówi ze zobaczy czy polki są krzywe, po odebraniu nic nie wspominał o półkach więc myślałem ze wszystko git, jest jakiś sposób na sprawdzenie czy felga się skrzywiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak lagi wygięły to na bank półki są krzywe. Jeśli na siłę Ci wcisną lagi to nie ma się co dziwić tym atrakcjom bo lagi w półkach najlepiej skręcić po założeniu i dokręceniu koła.

Zmień półki i mechanika.

Aby felgę sprawdzić postaw na cetralce , obciąż tył i pokręć sobie kołem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak lagi wygięły to na bank półki są krzywe. Jeśli na siłę Ci wcisną lagi to nie ma się co dziwić tym atrakcjom bo lagi w półkach najlepiej skręcić po założeniu i dokręceniu koła.

Zmień półki i mechanika.

Aby felgę sprawdzić postaw na cetralce , obciąż tył i pokręć sobie kołem

Mechanik w prosporcie mi to robił, mówił że jechał i wszystko dobrze było no nic podjadę z powrotem bo to jedyny serwis w którym zajmują się motocyklami w moim mieście, teraz głupio bo koledze powiedziałem że to już wszystkie koszta naprawy bo chciałem tylko za wymianę najpotrzebniejszych rzeczy plastiki już mu odpuściłem, no cóż podjadę i zapytam.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...