Skocz do zawartości

Dziwny problem z biegami cbr 125r


CebeRa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Cbr 125R z 2007 roku.

Problem pojawia się z biegami. Na postoju (mając włączony już 1 bieg) nie mogę normalnie wrzucić luzu. No nie idzie.. dopiero jak zrobię "przegazówkę" do 4-5 tyś obrotów normalnie mogę wrzucić luz.

Ktoś miał taki problem??

W necie nic nie mogę znaleźć.

Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciągnie" sprzęgło. Powodem może być zużycie, uszkodzenie, wady konstrukcyjne lub źle dobrany olej.

Po "przegazówce" silnik widocznie zwalnia szybciej niż skrzynia biegów albo siła odśrodkowa wyrzuca olej, który by powodował zjawisko "ciągnięcia".

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za odpowiedź

 

Tylko mi sprzęgło nie ciągnie. Regulacja jest dobra, ustawiałem dobrze.

 

Problem leży w tym, że na postoju by wrzucić luz muszę zrobić przegazówkę na 4-5 tyś obrotów. Inaczej nie pójdzie.

 

Ogólnie zauważyłem , że dźwignia zmiany biegów posiada spore luzy. Dokładnie rozbiorę ten cały mechanizm i może dzięki temu problem ustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ciagnie jak ciagnie, jak kazde mokre sprzeglo.

Mechanizm dzwigni, jak i reszta mechanizmu zmiany biegow tez jest pewnie zuzyta w 10 letnim motocyklu, ale podstawowym problemem jest sprzeglo.

Tak a'propos to jak je ustawiales, aby bylo "dobrze" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ciagnie jak ciagnie, jak kazde mokre sprzeglo.

Mechanizm dzwigni, jak i reszta mechanizmu zmiany biegow tez jest pewnie zuzyta w 10 letnim motocyklu, ale podstawowym problemem jest sprzeglo.

Tak a'propos to jak je ustawiales, aby bylo "dobrze" ?

Nie jestem ekspertem, ale tylko bawiłem się przy lince( regulacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bawiles sie przy lince gdzie, przy dzwigni sprzegla ?

Jesli tam to zly adres, regulacja sprzegla jest na silniku, zwykle tam gdzie zaczepiona jest linka, regulacja przy dzwigni sluzy tylko do ustawienia luzu na dzwigni.

 

Kolego 2 dni główkowałem, grzebałem i nic. Jest pewna zależność, która nie daje mi spokoju może tobie przyjdzie coś do głowy.

 

Na zimnym silniku wszystkie biegi wchodzą idealnie, czy to jadąc czy stojąc.

Wystarczy ,że złapie temperaturę rozgrzeje się i biegi na postoju nie idzie zmienić. Dopiero po przegazówce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasami nie próbujesz na postoju zmieniać biegów od 1 do 5? Albo wrzucasz jedynkę, nie puszczasz sprzęgła i próbujesz zaraz wrzucić luz? To ma prawo się nie udać i nie świadczy o żadnym uszkodzeniu, skrzynia kłowa bez synchronizacji. A weź wrzuć jedynkę, spróbuj bez gazu minimalnie popuścić sprzęgło, znowu wciśnij i luz powinien bez problemu się znaleźć. Sporo "świeżych" osób ma ten problem i są zdziwieni czemu skrzynia w motocyklu nie działa tak jak w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasami nie próbujesz na postoju zmieniać biegów od 1 do 5? Albo wrzucasz jedynkę, nie puszczasz sprzęgła i próbujesz zaraz wrzucić luz? To ma prawo się nie udać i nie świadczy o żadnym uszkodzeniu, skrzynia kłowa bez synchronizacji. A weź wrzuć jedynkę, spróbuj bez gazu minimalnie popuścić sprzęgło, znowu wciśnij i luz powinien bez problemu się znaleźć. Sporo "świeżych" osób ma ten problem i są zdziwieni czemu skrzynia w motocyklu nie działa tak jak w samochodzie.

 

Olej wlany Motul 6100 4t 10w40

 

Absolutnie nie zmieniam biegów od 1 do 5. Natomiast muszę się z tobą zgodzić z jednym. Wrzucam jedynkę, nie puszczam sprzęgła i oczekuje na luz ^ ^ Może wina w mojej beznadziejnej obsłudze. Spróbuje zrobić to co napisałeś i dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...