Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc * Grzeje się rama , siedzenie i buty BMW S1000RR


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Potrzebuję pomocy , grzeje się mi RR nie silnik tylko rama , podnuszki , siedzenie, jak jadę to buty się tak nagrzewają , że aż parzą w stopy. Nie wspomnę o jajkach. Silnik temperatura 72/80/90/100 , dopiero jak zaczynam pedzić około 170/200 powiew wiatru schładza. Ale prędkość 40/60/100/120 to maskra. MA przejechane 14 tys km. rok 2017. Mam ją od nowości nic wcześniej się takiego nie działo.

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem BMW, ale zraziła mnie elektronika.

Twoje moto ma złącze OBD?

 

 

Chyba powinno pokazać działanie termostatu. Koszt niewielki.

Pozdro

Był komputer podłanczany , żadnych uster , czy grzania się , silnik ok i temperatury silnika też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że poświęciłbym 5 stówek i oddał do niezależnego serwisu na regulację.

Jak jest gaźnik to mam odwagę sam się zabierać, ale zależności elektroniki mnie przerastają.

Pewnie dlatego skończyłem na TDM-ce...

Sorry, ale gdybał nie będę bo mogę zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że poświęciłbym 5 stówek i oddał do niezależnego serwisu na regulację.

Jak jest gaźnik to mam odwagę sam się zabierać, ale zależności elektroniki mnie przerastają.

Pewnie dlatego skończyłem na TDM-ce...

Sorry, ale gdybał nie będę bo mogę zaszkodzić.

W tym sęk , że nie chodzi o silnik i regulacje ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz jest moim zdaniem nierealne.

Silnik generuje ciepło, które poprzez korpus i chłodnicę się uwalnia w przestrzeń.

Nie znam Twojego motka, ale zasada jest prosta. Spalanie benzyny w cylindrach grzeje obudowę, ciecz chłodzącą, kolektory wydechowe i tłumiki.

Nic więcej i to jest stałe. Złe spalanie może to zmienić o 10%, a awaria termostatów o 100%.

Jak ustawiam gaźnik to nawet bawię się pirometrem z Lidla dla pomiaru temperatury kolektora wydechowego 3cm od cylindra.

Jest jeszcze podejrzenie nieodpowiedniego paliwa, przy którym komp nie może skorygować liczby oktanowej.

Tu znany mi temat Golfa VI, który zatankował okazjonalnie coś około 74 oktan.

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień kombinezon i załóż wentylowane buty bo to o czym piszesz jest po prostu fizycznie niemożliwe.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejrzewam głupiejący komputer i złe spalanie. Weźcie dobry pirometr i sprawdźcie w tym samym miejscu (3-5cm od wyjścia z cylindrów)

temperaturę kolektorów wydechowych (dobrego i "złego" BMW). Nie pamiętam jak w innych, ale w swojej 125 absolutne maximum wyniosło 208 stopni, a norma to 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych linkach co podał filipr piszą, że karbonowe nakładki na ramę w dużym stopniu rozwiązują problem gorącej ramy.

Poza tym bardzo nietypowe zjawisko.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też wyczytałem, że nakładki carbonowe na ramę pomagają. Mam nawet na sprzedaż, ale niestety osłony carbonowe baku a nie ramy...

Za to pięknie by się komponowały z osłonami ramy hahaha :)

W razie czego mogę podpytać chłopaków czy nie mają takich osłon ramy do sprzedania, bo nowe kosztują krocie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor wydechowy to się do 800 stopni może nagrzać :)

A ten motocykl nie jest jeszcze na gwarancji?

Jest , raz już byłem , stwierdzili że chłodnica brudna , umyli i nic to niezmieniło. Mam przyjechać jeszcze raz , ale chcę sprawdzić wszystkie możliwośći ponieważ , za nim pojadę che być pewien i nie dam się już zbyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...