Skocz do zawartości

Jakie opony polecilibyscie do auta?


JERZYK-NYC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to chodzi o skład gumy, inny w letnich, inny w całorocznych inny w zimówkach ........ generalnie chodzi o temperaturę przy jakiej guma twardnieje i mogę się założyć że całoroczne szybciej stwardnieją niż zimówki.

 

Jerzyk mieszka w Krakowie a tam zimy często atakują :D

Stwardniec to wiesz co moze :) No a tak generalnie to masz pewnosc ze ta wielosezonowa na nasz rynek ma taki sklad ze twardnieje w zime, a moze jest tak eleastyczna jak wasze zimowki. Nie wiesz i sie nie dowiesz jak i ja, grunt ze sie sprawdza w zime i lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Polsce ale cale Stany jezdza na calorocznych,a uwierz,ze odleglosci tam pokonywane nijak sie nie maja do tych w Europie.

Wyjezdzalem w lutym na Floryde,w NYC pizdzi,snieg i wiatr a na Florydzie +25 C.To samo na zachod,NYC +10 a po 11 godz.w Chicago -10C.

Jerzyk. Coś się nie zgadza. Z jednej strony piszesz, że pokonywane odległości w USA są większe a z drugiej, że opony szybciej się zestarzeją niż zużyją. Taka opona żyje około 40-60 tys. km. Jeśli więc ktoś dużo jeździ to jak ma mu się zestarzeć?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filipie,mowie o Polsce w tym przypadku.Ze tutaj mniej sie jezdzi a opony lezu pol roku w garazu a pol jezdza.Wiec w sumie przebieg dzielimy na pol.I opona wyglada na calkiem dobra a ma juz swoje lata.

.Z tego co kojarzę żywotność opony nowej, to minimum 5 lat. Zatem jak ktoś naprawdę mało jeździ, to mu się uniwersalne sprawdzą w kontekście ekonomicznym. Jeśli jednak ktoś jeździ powiedzmy te 20 tys. km. rocznie, to już nie ma obawy, że mu się te opony zestarzeją. Wnioski wysnuły się same :)

 

Pozdr.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zależy czy interesują Cie letnie czy całosezonowe, bo rozumiem że o zimówkach nie myślisz :D

 

W tym sezonie najwięcej sprzedaje:

 

Nokian zLine i Nokian Rotiviva AT Plus

 

Od Michelina najpopularniejsza jest bezkonkurencyjnie (zaznaczam sezon 2018 i to statystyki z mojego warsztatu) Michelin Primacy - letnie i CrossClimate + - całoroczne.

 

Jako wulkanizator polecam osobiście coś od Yokohamy albo Toyo- np. Toyo NanoEnergy 4 to bardzo dobra opona letnia, do tego niedroga. Jest jeszcze w podobnej cenie i dobrej jakości cośod Rikena dla średniej klasy aut - RIken RoadPerformance.

 

To chyba tyle w tym sezonie

PROserwis - opony motocyklowe i samochodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...