Skocz do zawartości

Prawojazdy kat A nie dostępne dla niskich osób


Maveric
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich obecnych,

mam do Was takie pytanie, czy jest w tym naszym powalonym kraju jakiś sposób by osoba niska czyt. niecałe 145cm wzrostu mogła zrobić pełną kat.A?

Już tłumacze w czym problem, byłem już w różnych Śląskich OSK i zawsze słyszałem że pełnej kat.A nie zrobię gdyż maszyny na których dosięgam do ziemi i są parametrami odpowiednie pod kat. A nie przejdą placu manewrowego, a te które dadzą rade na placu manewrowych (chyba problem był z 8) i mają parametry pojemności i mocy są po za moim zasięgiem z powodu wzrostu. Wiec postanowiłem spytać tutaj, gdyż liczę że wśród tak dużej ilości osób znajdzie się choć jedna z pomysłem na pokonanie tego prawnego absurdu.

Proszę o pomysły nawet te najbardziej absurdalne, może właśnie absurdem pokona się absurd.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre szkoły dysponują niższymi (czasem nawet dodatkowo obniżanymi) motocyklami, które mogą podstawić na egzamin

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co konrad1f rozmawiałem z taką szkołą ale nie mają maszyny aż tak obniżonej, ok mogli by mi coś sklecić na wymiar, ale musiałbym sobie ją kupić na własność, a w zasadzie korzystałbym z niej tylko do egzaminu, bo bardziej mi się podobają typowe choppery typu intruder, który nie ma szans na placu manewrowym. A motocykl na chwile za parę ładnych koła to też średni interes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

 

nie obraz sie, bo nie mam takiego zamiaru, ale

 

1. Majac 145 cm podlegasz juz prawnie pod Gruppe ludzi o dosc niepoprawnym nazewnictwie - mianowicie -" inwalidzi " co notabene w Twoim przypadku daje same korzysci, ale tu nie o tym.

 

W Niemczech jest juz b. malo szkol ktore podjely by sie podstawieniem Ci odpowiedniej maszyny.

 

Mi samamu nie przychodzi nic poza Kawasaki Eliminator 252, Sportster tez bylby OK.

 

Obydwie maszyny mozn aoczywiscie jeszcze dodatkowo obnizyc.

 

Wiadomo mi jest o obniznym Ducati Monster klasy 600. Jezeli szkola jazdy nie moze podstawic motocykla szkoleniowego z jakichs wzgledow to mozna samemu taka maszyne podstawic i mysle, ze starosta wyrazil by zgode, gdyby nie wyrazil to pozostaje jeszcz edroga prawna.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-rider nie mam urazy za Twoją wypowiedz, jak to określiłeś "inwalidzi" to osoby które sobie w głowę wbiły że są słabe i sobie sami ze sobą nie potrafią dać rady, ja jestem niepełnosprawny i to się zgadza ale swoje słabości staram się zmienić w swoją mocną stronę i siłę, a przy jej pomocy spełniać swoje marzenia, którym min. jest kat A.. Podejście o którym mówisz czyli odpuszczenie sobie popieram tylko w wypadku gdybym w jakikolwiek sposób miał sprawiać zagrożenie na drodze i takie przypadki faktycznie wręcz powinny być eliminowane przez kurs czy egzamin na prawo jazdy, ale o jakim zagrożeniu może być mowa w moim przypadku skoro znam przepisy gdyż od lat jeżdżę puszką po drogach, a co do moto to bezpiecznie mogę się poruszać np. hondą shadow 1100, a jedynym problemem jest cholerny egzamin, bo jakiś biurokrata nie pomyślał o sytuacjach marginalnych dotyczących osób takich jak np. ja. Ja generalnie nie oczekuje informacji jakie moto by spełniło parametry, choć to też jakaś pomoc za którą dziękuje, bardziej jednak chciałbym informacji jak od strony prawnej jestem w stanie ten problem przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie tylko w PL sa z tym problemy. Jest to nisza gdzie zainteresowanych mozna na jednej rece policzyc.

 

Prawnie wi´dze to tak, albo zrobisz kat A2 - mysle, ze to bezdie latwiejsze. Inna opcja to kupic motocykl i dopasowac go pod Ciebie i na tym motocyklu musialbys zdawac egzamin. W Niemczech wystarczyla by zgoda ubezieczenia, ze mozesz sie na nim szkolic - niema najmniejszego problemu, w PL musisz go dodatkowo oznakowac jako nauka jazdy ( paranoja ). Zgoda wojewody bedzie chyba konieczna, zapytaj Konrada, on bedzie wiedzial lepiej.

 

I powodzenia Ci zycze

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...