Skocz do zawartości

Jaki oszczedny Cruiser 250ccm..Co polecacie.


fraszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukałem obecnego speed trypla, to też mi skuter proponowali ;) Nie słuchaj. Przejedz się każda maszyną, najlepiej chociaż kilkanaście km na spokojnie. Zobaczysz co Ci pasuje, jakie są różnice itp. Kupowanie tego co Ci się podoba, bez względu na wartości użytkowe to błąd. Ale doświadczenie już masz nie takie małe, to powinieneś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: skutera na miasto poprostu nie chce, mam swojego silverwinga i go ani nie sprzedaje ani nie mam zamiaru sprzedac. Szukam czegos na drugie moto i napewno biegowke zeby nie wyjsc z wprawy w zabawie biegami. Jesli chodzi o cruisera to poprostu najbardzie mi sie one podobaja, a wiadomo jak cos sie podoba to sie chce to miec, ale widze ze jak sam sie nie przysiade to za wiele wiecej juz sie nie dowiem :) Ogladajac duzo zagranicznych filmow a nawet i polskich na YT o wszystkich tych mniejszych pojemnosciowo cruiser'ach to mowia ze idealnie sie one nadaja na miasto i tego mi potrzeba. Yamaha Virago 250, Suzuki marauder 250 i inne tego typu motocykle nie wydaje mi sie ze nadaja sie do lansu ani wyjazdu na kilkaset kilometrow takze z mojego puntku widzenia sa idealne na miasto bo jesli nie to do czego :) . Jesli tylko mi sie uda to przysiade sie do ktoregos z wymienionych i bedzie trzeba samemu ocenic. Tak naprawde to zalezalo mi jedyniue na informacjach nie jakie to ma osiagi itp, tylko ile takie sprzety spalaja paliwa, bo jesli tylko na miacho to tez wazne i jak wyglada osobnik o 182 cm na takim sprzecie, ewentualnie na ktorym wyglada sie nie jak na psie.

 

Kupowanie tego co Ci się podoba, bez względu na wartości użytkowe to błąd

 

 

Wiem o tym dlatego te wartosci dopiero bede mogl ocenic jak bede mial okazje zeby sie czyms takim przejechac, bo cruisery mi sie podobaja ale jeszcze zadnym nie mialem okazji pojezdzic :)

Edytowane przez fraszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam w ogóle Twojej ekonomii. Roczne utrzymanie drugiego moto będzie kosztowalo więcej niż ten 1 czy 2 l paliwa na 100km. Zwłaszcza przy małych przebiegach a pisałeś, że będą one niewielkie. Może więc najrozsądniej, skoro podobają Ci się cruisery sprzedać tego silverwinga i kupić jakiegoś cruisera 800-1000ccm za kasę z silverwinga i te 6500? Spali Ci pewnie 1,5l więcej na 100km niż ta 250tka, ale nie będziesz musiał ubezpieczać dwóch moto, robić dwóch przeglądów, serwisować dwóch sprzętów, naprawiać dwóch sprzętów itd. Do tego będzie Ci wygodniej niż na jakiejś pierdziawce :)

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czesc!

Niedługo skończę 18 lat i będę mógł przerzucić sie na cos większego. Po długim namysle zdecydowałem sie, ze będę chcial mieć motocykl nastawiony raczej na turystykę/miejską jazdę. Planuje kupić chopperka/cruisera i z czasem powoli przerabiać go na bobbera. Najważniejszym aspektem dla mnie będzie spalanie, chciałbym żeby spalal przy dość ekonomicznej jeździe maksymalnie 3,5... Jednak bliżej trojki byłbym bardziej zadowolony. Drugorzędną sprawą jest prędkość przelotowa - koniecznie chce, aby mógł jechać sobie za tirem bez żadnej obawy o to, ze zbyt go cisnę. Waga jest tez dla mnie dość istotna.. Wiadomo, ze masa jest istotnym czynnikiem dla spalania.. W miarę możliwości będę go oczywiście rozbierał, bo podoba mi sie surowy styl, bez plastiku. Nie wiem jak te wszystkie cechy maja sie do pojemnosci silnika, ale zalezy mi, zeby mial on ze 300ccm(lub wiecej). No i tez napomkne, ze cieszyłbym sie gdyby miał troszeczkę mocy.. Teraz jeżdżę trzynastokonnym motorkiem o wadze 150kg i gdyby mój nowy nabytek był troszeczkę mocniejszy to nie miałbym juz nic do zarzucenia.. Budżet przewiduje ok 7tysiecy, bo chce kupić używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Niedługo skończę 18 lat i będę mógł przerzucić sie na cos większego. Po długim namysle zdecydowałem sie, ze będę chcial mieć motocykl nastawiony raczej na turystykę/miejską jazdę. Planuje kupić chopperka/cruisera i z czasem powoli przerabiać go na bobbera. Najważniejszym aspektem dla mnie będzie spalanie, chciałbym żeby spalal przy dość ekonomicznej jeździe maksymalnie 3,5... Jednak bliżej trojki byłbym bardziej zadowolony. Drugorzędną sprawą jest prędkość przelotowa - koniecznie chce, aby mógł jechać sobie za tirem bez żadnej obawy o to, ze zbyt go cisnę. Waga jest tez dla mnie dość istotna.. Wiadomo, ze masa jest istotnym czynnikiem dla spalania.. W miarę możliwości będę go oczywiście rozbierał, bo podoba mi sie surowy styl, bez plastiku. Nie wiem jak te wszystkie cechy maja sie do pojemnosci silnika, ale zalezy mi, zeby mial on ze 300ccm(lub wiecej). No i tez napomkne, ze cieszyłbym sie gdyby miał troszeczkę mocy.. Teraz jeżdżę trzynastokonnym motorkiem o wadze 150kg i gdyby mój nowy nabytek był troszeczkę mocniejszy to nie miałbym juz nic do zarzucenia.. Budżet przewiduje ok 7tysiecy, bo chce kupić używkę.

Do 7k to Junaki, zippy, keewaye

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukasz pojemności 300 i spalania 3 l ???

takie rzeczy tylko w erze

Uporządkowałem po kolei cechy od tych na których mi najbardziej zależy do tych na których najmniej, nie muszą być wszystkie spełnione co do joty, można powiedzieć, że opisałem mój wymarzony motocykl i proszę o podsuwanie modeli jak najbardziej do niego zbliżonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...