Skocz do zawartości

Renowacja Junaka M10


zin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Od 10 lat nie mogę zabrać się za poskładanie mojego motocykla. Od razu po kupnie rozłożyłem go i zapakowałem w kartony. Nigdy nie było czasu żeby zająć się tym na poważnie. W tym roku doszedłem do wniosku że na tyle mam poukładane inne tematy że mogę w końcu zająć się Junakiem.

 

Niestety motocykl nie był w idealnym stanie. Miał kilka modyfikacji, nie oryginalny bak, przód od innego motocykla itp.

 

Pierwszy temat w którym muszę poprosić o pomoc to rama. Zostały obcięte jej niektóre elementy. Może wśród forumowiczów jest osoba, której nie sprawi wiele kłopotu zmierzenie mocowania baku i pozycji jego wspawania. Dołączam fotkę ramy, proszę o informację czy jeszcze czegoś brakuje.

 

Pozdrawiam

Zbyszek

 

post-92140-0-74055400-1522093565_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to starszy typ ramy, jeszcze bez wzmocnien w główce. Fajna.

 

Z Braków:

Brak 3/ciego uchwytu do mocowania regulatora napiecia.

Rurka za mocowaniem tylnym zbiornika... nie powinno jej byc...

Nie widze tez uchwytu na tlumik... ale nie jestem pewny czy w tej wersji wystepuje... bo minelo juz 25 lat odkad "macałem" te ramy... a nie... jest... tylko sie w trawie zakamuflowal...

Sprawdz tulejki mocujace silnika, czy nie sa luzne. czesto lataly sobie luzno w otworze rury nosnej...

Dolna kula od mocowania wózka - powinna dac sie odkrecić.

Sterczacy pret pod nią do obciecia...

Symetrycznie z drugiej strony- mocowanie linki tylnego hebla jakies takie kulawe....

 

Tulejka gwintowana do pokrywy aku jest? Bo z tego ujecia ni hu hu nie da sie tego dojrzec...

 

To tak na szybko...

 

Adamie .... czyżbyś nie wierzył w mozliwosci tego forum??? :biggrin:

 

Do zagadek to daj... bedzie wiekszy odzew... ;)

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannikiel-ucho do mocowania głowicy było przykręcane.

Dopiero później je spawali.

Ale późniejsze ramy miały wzmocnienia głowki, a ta nie ma, wiec to wczesna dziesiątka. strzelam 60- 61 rok...

Tez już mało pamiętam bo dawno w tym dłubałem... ;)

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, coś mi tak latało po głowie, ja miałem chyba jednego z ostatnich Juncolka M10, na dodatek było to 20 lat temu ;-)

A kolega powinien się zaopatrzyć w książeczki, handluje nimi chyba firma Samter, w którejś jest katalog części...

 

http://samter.pl/component/jshopping/category/view/14?start=288

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

O, że też coś mnie tu przygnało ;) Mam nadzieję, że kolega przez te dwa miesiące już znalazł Junakowców i posuwa się ostro do przodu:)

Tytułem wyjaśnienia: ta rama jest od M07 na oko z 1958 roku. Mówi o tem m.in ta rurka pod górną belką, której "nie powinno być" a była punktem górnego mocowania dla kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...