Skocz do zawartości

K.rwy i złodzieje - czyli przeglądy w być może niedalekiej przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, konrad1f napisał:

nie wiem co się tak uparłeś na brak opcji posiadania sprawnego pojazdu i nie jeżdżenia nim. możesz mieć i nie jeździj ale płać OC. jak nie chcesz płacić OC to jeżeli jest taka możliwość to zarejestruj na zabytek albo skołuj opinie rzeczoznawcy, ewentualnie poczekaj aż skończy 40lat 😉

nie uparłem się, tak wyszło. 😉

Ale jednak sprawa pozostaje tak jak myślę - nie da się mieć czarnych blach (zależy mi ze względów sentymentalnych) i nie płacić OC. Bo owszem, mógłbym żółte zrobić, ale żółte to każdy potrafi , a taka Honda na czarnych blachach sprzed podziału województw po prostu pokazuję że JA mam ten motor od 93 roku. Może i detal, ale dla mnie coś znaczy.. 😉

 

Spoko, dzięki za wyjaśnienie, znaczy, nie oczekiwałem jakiś super rozwiązań, tylko chciałem się dowiedzieć jak to w przepisach jest. A za rok problem z głowy 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jonaszko napisał:

pojazdem historycznym jest pojazd zabytkowy

Chyba odwrotnie
Pojazd historyczny, nie musi być zabytkowym. Ale pojazd zabytkowy, każdy, jest pojazdem historycznym.

branding-video-negative.svg
ZAMKNIJ

coś nie halo u Ciebie z logiką. wymieniłem przypadki (jak w ustawie tylko nie w podpunktach a po przecinku) co jest pojazdem historycznym. piszesz, że jest odwrotnie po czym stwierdzasz to co zostało stwierdzone 😉

4 minuty temu, Buber napisał:

nie uparłem się, tak wyszło. 😉

Ale jednak sprawa pozostaje tak jak myślę - nie da się mieć czarnych blach (zależy mi ze względów sentymentalnych) i nie płacić OC. Bo owszem, mógłbym żółte zrobić, ale żółte to każdy potrafi , a taka Honda na czarnych blachach sprzed podziału województw po prostu pokazuję że JA mam ten motor od 93 roku. Może i detal, ale dla mnie coś znaczy.. 😉

 

 

Spoko, dzięki za wyjaśnienie, znaczy, nie oczekiwałem jakiś super rozwiązań, tylko chciałem się dowiedzieć jak to w przepisach jest. A za rok problem z głowy 🙂 

da się! możesz na dzisiaj zorganizować opinię rzeczoznawcy. tylko to już jest nieopłacalne skoro za rok motocykl skończy 40lat. poza tym OC na motocykl to grosze. gdybym 3lata temu nie miał stłuczki to w dalszym ciągu za staruchy płaciłbym jakieś 50zł rocznie w PZU. na dzisiaj niestety jest Compensie około stówki.

no i jak wyżej. to tylko Tobie czarne blaszki przypominają, że masz motocykl od 93r. raz, że białe blachy weszły w 2000r, dwa - tak jak wyżej napisałem. nie ma problemu aby zakupić pojazd na czarnych i w dalszym ciągu nim jeździć.

trochę tymi blachami, ubezpieczeniem odeszliśmy od tematu

niemniej problemem w procedowanym projekcie jest również definicja pojazdu zabytkowego. na szczęście pisiorom nie przyszło do głowy grzebać w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. na nieszczęscie "eksperci" na komisjach czasem o tej ustawie wspominali 😕

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak ty potrafisz poprzekręcać to nikt nie potrafi 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czasem zaglądam na strony sejmowe co w temacie i, co niezmiernie cieszy, jak na razie idzie im jak po grudzie. w październiku sprawę cofnęli ponownie do prac w podkomisji.

na najbliższych (30.11 oraz 1.12.2022) posiedzeniach komisji infrastruktury nie widzę aby było planowane zajęcia się tematem

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ryzyko, że ruszą gówno na najbliższym posiedzeniu

porządek.png

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 13:20, qba napisał:

Klaudiusz która to Twoja stacja w Siemiatyczach?

Jak jedziesz z Sarnak to pierwsza po prawej stronie. Tyle, ze Klod pisal, ze juz jej niema, ale moze cos pomylilem.

 

W dniu 15.11.2018 o 09:03, Tommo napisał:

Nie chcę Was Panowie straszyć ale wszystko idzie ku temu, że badanie techniczne będzie bardzo ciężko uzyskać. Na pewno będą długie kolejki, bo czas badania znacznie się wydłuży. Dochodzą naloty na stację, podstawieni kontrolerzy udający klienta, bardzo wysokie kary pieniężne itp. Środowisko diagnostów jest mocno wku**wione i coraz bardziej skonsolidowane. Nie wykluczamy akcji protestacyjnej.

Tomo, zawsze gdy robie HU ( Hauptuntersuchung - TÜV ) jestem przy tym obecny.

Badanie robi sie w 

TÜV

DEKRA

GTÜ 

i moze gdzies jeszcze...

Do TÜV'u juz od lat nie jezdze, bo leca sobie tak w uja, ze szkoda gadac.  DEKRA przesrala sobie u mnie robiac mi kiedys Gutachten powypadkowy ale gdy bede mial nastepny wypadek, to bede robil u nich kosztorys, zaleta jest chyba najmniej podwazalny. 

Z 5 lat temu znajomy wlasciciel warsztatu polecil mi robienie przegladow w GTÜ ( ktory w dodatku jest najblizej mnie. 

Pracuje tam kolo z Rosji i jakos sie dogadujemy, ( bez lapowek ! )

W tym roku pojechalem z ciekawosci na przeglad A Klasse'y z tesciem. Nie pamietam juz z ktorego roku jest auto, ale ma chaba ze 20 lat. Przeglad w porownaniu do niemieckiego to smiech na sali.

 

W dniu 15.11.2018 o 09:12, _Monter_ napisał:

W PL chcą zrobić DE tyle, że jak zwykle im to wyjdzie na opak.

He, He, jak to dobrze, ze w Lohne jest DEKRA !  Inaczej lezal bym i kwiczal ! 🤣

Pamietasz jak to W Turcji TÜV przejal ichnia organizacje ktora robila przeglady techniczne ?

 

Pierwszym krokiem bylo wypierdölenie wszystkich ichnich diagnostow na zbity pysk na bruk. Na ich miejsce przyszli inni, nie skorumpowani. Historie z bakszyszem sie skonczyly.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

To nie moja stacja a Żony ….. Shell przy wjeździe do Siemiatycz w strone Białegostoku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

I coz tego, jak ani tam Ciebie ani Twojej zony spotkac nie idzie !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i dupa zyzol - czytaj zajebiście, w tym roku ustawa nie wejdzie

w harmonogramie obrad sejmu w tym roku nie ma nic na temat ustawy a komisja infrastruktury również nie ma w planach zająć się tą kwestią

w projekcie jest data wejścia w życie zapisów 9 stycznia 2023 - można zapomnieć. ciekawe tylko na na jak długo. teraz mają więcej spraw na głowie - w końcu zaraz wybory.

  • Lubię to! 1

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 11.11.2020 o 12:17, konrad1f napisał:

tu sytuacja jest dziwna. za przyczepę płacić OC trzeba ale gdy zahaczysz o coś przyczepą ciągnąć ją za autem to i tak idzie z OC auta

brak przeglądu wg mojej wiedzy (być może nieaktualnej) nie jest ujęty w taryfikatorze. niemniej w postępowaniu mandatowym co do zasady można ukarać za wykroczenie kwotą do 500zł (Art. 96 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). także narzędzia jak najbardziej są i podczas kontroli drogowej mogą być zastosowane.

z uwagi na to, że w innym temacie (post z 18.12.2023) twierdziłem to co powyżej zacytowałem (kwota mandatu za brak ważnego badania technicznego do 500zł) chciałbym sprostować powyższą informację. na dzień 11.11.2020r owszem było do 500zł ale na dzisiaj ta kwota jest już nieaktualna 😉

 

poza tym zastanawiam się kiedy znowu powrócą do tematu kar za spóźnienie na przegląd i wypuszczą kolejny projekt 😄

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej aktualnej wiedzy może być i do 3kzł 😕

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...