Skocz do zawartości

LS2 FF325 (FF370) vs HJC IS MAX II


Rekomendowane odpowiedzi

Okularnicy,a moze po prostu zamienic okulary na soczewki kontaktowe?Wtedy jazda na motorze,bieganie,plywanie(w goglach oczywiscie),nawet wchodzenie w zimie do tramwaju,autobusu czy budynku przestaje byc problemem.W tych czasach nie wychodzi to znowu tak drogo a czujesz sie jak bys mial"swoje oczy".

Pisze bo uzywam.

Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okularnicy,a moze po prostu zamienic okulary na soczewki kontaktowe?

 

zależy, jak je kto toleruje. np. ja w życiu codziennym - dobrze. na motocyklu - kompletna porażka. oczy wysychały, soczewki zbierały wszelkie pyły z drogi, koszmar

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zależy, jak je kto toleruje. np. ja w życiu codziennym - dobrze. na motocyklu - kompletna porażka. oczy wysychały, soczewki zbierały wszelkie pyły z drogi, koszmar

jsz

jezdzisz bez gogli czy motocyklowych okularow?Zawsze jezdze w soczewkach i nigdy nic zlego sie nie stalo

a duzo jezdze w otwartym kasku typu Bell.

 

Ja nie mogę zrezygnować z okularów bo elegancko maskują wory pod oczami.

Ciemne zamaskuja jeszcze lepiej:-) Edytowane przez JERZYK-NYC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że po założeniu tych dwóch kasków wybór sam się podpowie. Mimo, iż sam jeżdżę z LS2 to IS MAX II bije go na głowę. Mam obydwa te kaski w ofercie i zazwyczaj kiedy klient zacznie przymierzanie od HJC, to nic innego już nie wybierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie miałem kasku który dopasowany pozwalał na założenie okularów. Miałem Araia, Shoei, Suomy. Wszystko kaski sportowe bo w innych nie umiem jeździć :) Nawet kupiłem okulary specjalnie do jazdy z cienkimi pręcikami ale i tak po godz jazdy dostawałem szału. Dobrze dopasowany kask z dobrą aerodynamiką i zawsze ten sam problem.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErnestZL.

Może dlatego, że próbowałeś z kaskami sportowymi. Może w turystycznych czy jakichś innych jest więcej miejsca ?

Generalnie dziwi mnie trochę, że autor rozpatruje tylko dwa modele kasków. Trzeba przymierzyć wiele, żeby zdecydować i tak jak ktoś wyżej napisał - posiedzieć w kasku co najmniej 20 minut żeby stwierdzić czy na pewno nic nie uciska.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dziwi mnie trochę, że autor rozpatruje tylko dwa modele kasków. Trzeba przymierzyć wiele, żeby zdecydować i tak jak ktoś wyżej napisał - posiedzieć w kasku co najmniej 20 minut żeby stwierdzić czy na pewno nic nie uciska.

Dokładnie, wybór między Ładą Samarą i Skodą Felicją.

 

Inną zupełnie sprawą jest temat oprawek. Te same kaski parę lat temu nie sprawiały nikomu problemu, a teraz nagle okulary w nich uciskają. Przecież to nie kaski się zmieniły, tylko oprawki. Taka moda na okulary Pana Tik-Taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno,co zauwazylem to wiekszosc jezdzi w okularach przeciwslonecznych ale takich normalnych.Nie przeznaczonych do jazdy na motocyklu.I wlasnie to jest przyczyna tego kurzu czy przedmuchujacego wiatru na galki oczne.Z tego biora sie uczulenia lub stany zapalne.Przeciez okulary czy gogle motocyklowe sa calkiem inaczej skonstruowane,jesli chodzi o uszczelnienie.Sa wykonczone gabka lub silikonowymi lub tym podobnymi uszczelkami,ktore sie swietnie dopasowuja to oczu.

A dlaczego to robia to nie wiem.Calkiem niezle motocyklowe gogle/okulary wcale nie sa takie drogie.Czesto duuuzo tansze od tych szpanerskich firmowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wybór między Ładą Samarą i Skodą Felicją.

 

Inną zupełnie sprawą jest temat oprawek. Te same kaski parę lat temu nie sprawiały nikomu problemu, a teraz nagle okulary w nich uciskają. Przecież to nie kaski się zmieniły, tylko oprawki. Taka moda na okulary Pana Tik-Taka.

chyba chodziło Ci o favoritkę :P

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie a jak pogodzisz takie okulary z korekcyjnymi? Jedne na drugie?

Chlopie drogi,a kto tu teraz mowi o okularach korekcyjnych.Jeden kolega napisal,ze nie moze jezdzic w soczewkach

kontaktowych bo mu syf leci do oczu i sie przykleja do nich.Jesli uzywa,tak jak wielu,normalnych okularow przeciwslonecznych to sie nie dziwie.Ja od zawsze jezdze w socz.kon.i nigdy nie mam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...