Skocz do zawartości

Co wybrać? Dramaty początkującego motocyklisty.


Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem ostatnio na v-stromie i mam takie dziwne wrażenie że za jakiś czas będę musiał się wybrać do salonu i zamówić. Siedzi mi się na nim najwygodniej, mojej drugiej połówce też przypasował, więc mamy faworyta :)

Nie dziwię się. To moto ma coś w sobie że trudno mu się oprzeć :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeździłem trzema z tych podany, nie śmigałem tylko na kawasaki bo nie sięgam na nim do ziemi :P

Yamahę bym odradzał bo ta którą jeździłem dostawała shimmy tylnego koła przy 120 a była salonowa - mówią że winny jest wadliwy tylny amortyzator...

Hondę wspominam mega fajnie tylko że nie jest za piękna. V strom jest bardzo spoko, szczególnie z pasażerką... Duża kanapa na dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym lyknal jakąś używkę bo za 2 lata będziesz chciał na większy zmienić. Przy takich przebiegach szybko nabierzesz wprawy i zachcesz dużego turystę. Duży vstrom, Tiger, gs. A i gleba na starszym sprzęcie mniej kosztuje. Przy takich przebiegach to ja bym celowal w coś wybitnie obudowanego, będzie wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm też miałem okazję przejechać się trzema: NC, DL, Versys. W Versysie chyba zwróciłem uwagę na wibracje pojawiające się podczas przyśpieszania, które były niezbyt fajne. DL bardzo kulturalna praca, ładnie i bez szarpania pomyka nawet z niskimi obrotami i jest bardzo wygodny. NC to chyba tylko z automatem, bo bez niego, to obroty max, jak w starym dieselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej!

Za chwilę odbieram moje prawo jazdy i chciałbym zakupić swój pierwszy motocykl.

 

Mam jednak kilka uwag, jakimi chciałbym się kierować przy doborze.

 

Przede wszystkim motocykl służyć mi będzie do dojazdów do pracy, mieszkam w poznaniu i korki są tu niebywałe dlatego chce odstawic samochód na rzecz jednośladu.

 

Druga sprawa jest taka że raz na jakiś czas ( 2 - 3 tyg ) będzie mi potrzebny do zrobienia dłuższej trasy ( około 180 km w jedną stronę, po dwóch dniach powrót znowu tyle samo)

 

Zależy mi również na tym aby motocykl był w miarę ekonomiczny.

 

W trasie nie mam zamiaru pałować go cały czas na pełnej mocy, a jak przekraczać prawo to o max 15 km :cool:

 

Co możecie polecić, kwota jaką chciałbym wydać na motocykl w miarę dobrym stanie to 8300 zł.

Edytowane przez raptoor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy po Poznaniu? Czasem za miasto? Zupełnie poważnie proponuję rozważyć Yamahę X-Max 250 albo X-City 250. Idealne do miasta (nie boli łapa od ciągłego wduszania sprzęgła, pod siedzeniem duży schowek na kask i coś jeszcze), za miastem chwila moment i grzejesz 120 km/h.

 

Miałem okazję kiedyś zrobić ponad 100 km salonową nówką i mam zamiar kupić właśnie do jazdy po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...