Skocz do zawartości

Jaguar, BMW czy Merc na taxi?


cxpeky63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co kraj to obyczaj, he, he

 

Nie kumam dlaczego chcesz na Taxi brac jakiegos starego strucla ? NA Taryfe bierze sie nowe auto. Jaguar jezeli juz to conajmniej XJ, no chyba, ze na Jersey to kurduple same.

 

We Wloszech jechalem Prius'em ( taryfa ) i tazdy ma to w doopie, ze brzydal.

 

Generalnie polecil bym Toyota'e ale Ty i tak kuisz Jaguara

 

Przejdz sie do jakiegokolwiek salonu i zapytaj ile rabatu dostaniesz na nowy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 letnie taxi. Czasy w124 dawno za nami. Będziesz dokładać do tego interesu.

Pomyśl też przyszłościowo : za jakiś czas nie wyjedziesz do miasta autem bez normy euro5, albo będziesz bulić ogromne opłaty.

 

Do tego w miasto tylko benzyna w hybrydzie, diesla nawet nie bierz pod uwagę i odpuść sobie stare auta.

 

Na taxi albo nówka, albo jeśli już Jag to jakiś old school mobile - ale wtedy ceny będą kosmiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego w miasto tylko benzyna w hybrydzie, diesla nawet nie bierz pod uwagę i odpuść sobie stare auta.

 

Oooooooo, moja Mazda z 2012 spelnia juz norme EU6 a nowe japonskie osiaga rowniez EU 6 Civic wiec tez ja spelnia, wiec sorrey ale to nie tak do konca jak piszesz.

 

Jaguar XJ kosztuje w Niemczech 44 000,- € w dodatkami bedzie wiecej ale na taryfie nie musi latac w full wypasie. Na Jersey niema podatku wiec ponad 20 % odpada na starcie czyli cos 36 000,- € Do tego powinien byc raabat na Taryfe.

 

Nowego Civic'a Kombi w diesel'u tez mozna wziac pod uwage tez daje raade

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem Jaguarem XJ 3,5L V8 w automacie, rocznik 2008 chyba, nic sie nie działo, no raz akumulator padł, czyjniki parkowania. Jedyni minus to zawieszenie, u mnie wymiana amorow bo stal kilka lat i puściły, zawieszenie pneumatyczne. Generalnie super wygodna i komfortowa fura ale serwis drogi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, musze to lepiej przemyśleć. Poczytałem trochę o tym na co jest zapotrzebowanie na wyspie i wynika z tego że najlepiej to elektryczny z możliwością wozenia wózka inwalidzkiego. Oczywiście jak najnowszy z jak najniższą normą spalin.

Racja panowie, diesel odpada, dziesiecio latek też. Odpadaja również duże silniki benzynowe :-(

Czyli padnie na jakiegos sedana lub pewnie kombi 1,6 w benzynie. Albo jeszcze gorzej berlingo albo doblo bo wózki mozna zabierać.

Ps Vito i SMax są spoko.

Moze leasing i raty w koszta wrzucać, mniejszy dochod wyjdzie mniej podatku do zapłacenia. Jeżeli chodzi o elektryka albo hybryde to trzeba miec garaż albo chociaz parking pod oknem. Ja niestety nie mam ani tego ani tego.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniles to bym bral bmw 2.0d. A ogólnie to coś taniego i w miarę nowego. Niech spali jak najmniej.

 

O kolego, chyba nie lubisz autora wątku :biggrin:

 

Ja bym wybrał Priusa, pełno tego jeździ na taksówkach więc się pewnie sprawdza.

Kiedyś rozmawiałem z pewnym Grekiem gdy czekaliśmy razem na serwis samochodów, użytkował on właśnie Priusa z 2015 roku na taksówce i był bardzo zadowolony.

​Poza tym Priusem, szukałbym pośród samochodów japońskich, najlepiej z wolnossącymi silnikami benzynowymi.

Mercedes, Jaguar i BMW, tylko wtedy gdy chcesz mieć większe koszty i płacić mniejsze podatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...