Skocz do zawartości

Gruzja promem z Odessy ?


schneider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tranzytową dostaniesz wg zasady "500km trasy = jeden dzień". A więc jeśli Twoja "marszrutka" przez Rosję będzie miała 2000 km, to wizę tranzytową dostaniesz na 4 dni (no, jeśli konsul będzie łaskawy, to może na 5 dni).

 

Ja w 2013 roku na oba przejazdy po ~1000 km przez Rosję: Port Kaukaz (po dopłynięciu z Kerczu na Krymie) - Władykaukaz i powrót Władykaukaz - granica z Ukrainą na wysokości Doniecka dostałem po 2 dni. I nie było czasu na zwiedzanie... Jedyne, co udało się nam odwiedzić, to "słynna" szkoła w Biesłanie...

 

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też... a głównie, to pokonał mnie mój lęk wysokości :)

 

Już to gdzieś opisywałem: mam lęk wysokości i jazda wąskimi, górskimi, szutrowymi drogami na motocyklu jest nie dla mnie. Samochodem nie ma problemu, natomiast na motocyklu odpuszczam... Po glebie na dziesiątym kilometrze drogi do Omalo zrezygnowałem z dalszej jazdy. Koledzy pojechali dalej, no i jednemu spadł łańcuch i uciął popychacz sprzęgła oraz uszkodził simering...

 

Ja na szczęście zostałem u podnóża gór, dzięki czemu zająłem się organizacją "ekspedycji ratunkowej", czyli poszukiwaniem gruzawika i kierowcy, który pojedzie tą wąską, górską, szutrową drogą, żeby ich po nocy obu ściągnąć z powrotem. A potem siedzieliśmy od piątku do wtorku w jednym miejscu, bo trzeba było sprowadzić z Polski potrzebne części. Kosztowały one mniej niż stówkę, ale całkowity koszt niefrasobliwości kolegi przekroczył 2 tysiące złotych, a dodatkowo musieliśmy zrezygnować z wypadu do Armenii...

 

Ten stacjonarny pobyt wykorzystaliśmy na wyprawę do Omalo samochodem 4x4, tak więc byłem i widziałem ;)

 

Gruzja jest faktycznie super, ale teraz już bym chyba nie pojechał na moto... Wówczas byłem V-Stromem, a obecnie jeżdżę cięższym Tigerem - co gorsza, z wyżej położonym środkiem ciężkości... A takim klockiem - podobnie jak Twoim gutkiem - to można jeździć po asfaltach lub twardych szutrach. Na sypkie, kamieniste, śliskie lub grząskie drogi nasze maszyny raczej się nie nadają... :(

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tematu wiz . W tym roku są mistrzostwa świata w Rosji i .. przypuszczam , że pan Putin coś ''popuści'' na granicy w sprawach wizowych . Przynajmniej takie były zapowiedzi .

Biblo , czy mógłbyś dokładnie opisać jak podróżowałeś pomiędzy Ukrainą i Rosją ? chodzi mi o Twoją trasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gruzji:

 

UKRAINA: Dorohusk - Kowel - Łuck - Równe - Żytomierz - Winnica - Umań - Mikołajów - Chersoń - KRYM: Dżankoj - Teodozja - Kercz (prom)

ROSJA: Port Kaukaz - Krasnodar - Kropotkin - Armawir - Niewinnomysk - Mineralne Wody - Nalczyk - Biesłan - Władykaukaz - granica Gruzji

 

Z powrotem:

 

ROSJA: Władykaukaz - Nalczyk - Mineralne Wody - Niewinnomysk - Armawir - Kropotkin - Tichorieck - Rostów nad Donem - Nowoszachtyńsk - granica Ukrainy

UKRAINA: Antracyt - Izium - Charków - Połtawa - Kijów - Korosteń - Sarny - Kowel - Dorohusk

 

To było w 2013 roku, czyli przed aneksją Krymu i wojną na wschodniej Ukrainie.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblo ,

To zadanie miałeś trochę ułatwione :) w 2013. Czy możesz coś więcej napisać o Gruzji ? jak z noclegami , dostępem do paliwa itd. .. . Czytałem , że Gruzję to należy zwiedzać z szutrów :) jest podobno super . A główne drogi są raczej nudne ( nie wiem czy to prawda... ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Gruzji znajdziesz setki opinii i relacji z wypraw. Z noclegami nie było problemu (kwatery prywatne lub tanie hotele), z paliwem również. Co do szutrów, to trochę ich przejechaliśmy, bo nie było innej możliwości. Ale staraliśmy się je omijać, bo żaden z nas ich nie lubił. Z asfaltu Gruzja też jest piękna, a co najważniejsze mieliśmy okazję spotkać wielu ludzi.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czytałeś wcześniejsze posty tego wątku??? :banghead: :banghead: :banghead:

 

 

Zajrzyj tutaj: http://poland.mfa.go...s/travel-advice Z tej informacji jasno wynika, że nie przejedziesz przez "granicę" Krym-Ukraina.

obcokrajowcy oraz bezpaństwowcy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać na Krym przez drogowe przejścia administracyjne w obwodzie Chersońskim Kałanczak, Czapłynka, Czongar oraz kolejowe przejścia Cherson, Melitopol, Wadym, Nowooleksijiwka na podstawie paszportu i zezwolenia specjalnego, wydanego przez biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy w rejonach Nowotrojickim lub Heniczeskim obwodu Chersońskiego.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba,że śmigło zamalują :) :) :)

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...