Skocz do zawartości

Gruzja promem z Odessy ?


schneider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejechałem już dwa razy trasę Polska Gruzja przez Turcję, tj ok 4 TKM. Traskę tę pokonuję w 5-6 dni na kołach. Czytałem o promie z Odessy, ale nikt się nie wypowiadał o tej alternatywie pozytywnie. Drogo i długo. Czy ktoś ma inne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć , w sieci ( na youtubie ) jest relacja z takiej podróży . Prom miał plynąć 1,5 doby płynął 3 :) Może lepiej do Varny ?

Planuję w tym roku jechać w tamte rejony: Turcja - Gruzja - Armenia- Gruzja - Rosja ... i tutaj mam mały problem. Chciałbym wracać przez Krym na Ukrainę ..czy masz może jakieś informację jak jest na granicy ? mało kto tędy chyba podrożuje . Nie ma za wiele informacji w sieci. Też będę wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , w sieci ( na youtubie ) jest relacja z takiej podróży . Prom miał plynąć 1,5 doby płynął 3 :) Może lepiej do Varny ?

Planuję w tym roku jechać w tamte rejony: Turcja - Gruzja - Armenia- Gruzja - Rosja ... i tutaj mam mały problem. Chciałbym wracać przez Krym na Ukrainę ..czy masz może jakieś informację jak jest na granicy ? mało kto tędy chyba podrożuje . Nie ma za wiele informacji w sieci. Też będę wdzięczny za informacje

Tak myślałem, 3 doby to za długo, na kołach jestem szybszy. Co do jazdy rosja-krym-ukraina nie mam zielonego pojęcia, ale myślę, że to jest samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam pływają promy... Z Port Kaukaz do Kerczu (Port Krym). Taki "rejs" trwa chyba ze 30 minut.

Wyjaśnienia wymaga, czy da się przekroczyć granicę pomiędzy Krymem, a Ukrainą...

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś szukał kompana do jazdy końcem czerwca, początkiem lipca to można na mnie wstępnie liczyć? Co do planowania trasy to jestem "tępy" ?

Gdzie, jak i co?? Wolałbym się dostosować na gotowca? Nigdy nie byłem i wszędzie będzie mi pasowało:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukrainą i Rosją Gruzja do zrobienia w 4-5 dni. Przejazd Krymem niewykonalny. Granica Ukraińsko-Krymska zamknięta.

Ogółem Ukraińcy ostatnio bardziej polują na "turystów krymskich". Można "misia" wyłapać na Ukrainę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luti

czy to jest pewna informacja o zamkniętej granicy na Krymie ? jeżeli możesz powiedzieć skąd masz takie informację - będę wdzięczny. Sorry ale muszę mieć bardzo pewną informację na ten temat. Zamierzam wracać z Gruzji przez Krym i chciałbym uniknąć nieprzyjemności na granicy. Wracać się ... i tracić kolejne dni na objazd. A timing będzie bardzo napięty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj: http://poland.mfa.gov.ua/pl/consular-affairs/travel-advice Z tej informacji jasno wynika, że nie przejedziesz przez "granicę" Krym-Ukraina.

 

Po pierwsze musiałbyś znaleźć się na półwyspie w sposób legalny, tzn. wjechać tam przez ukraińskie przejścia graniczne. Wjeżdżając promem z Rosji znajdziesz się tam w sposób nielegalny (podobna sytuacja jest z Abchazją i Gruzją) i Ukraińcy Cię nie wpuszczą...

 

obcokrajowcy oraz bezpaństwowcy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać na Krym przez drogowe przejścia administracyjne w obwodzie Chersońskim Kałanczak, Czapłynka, Czongar oraz kolejowe przejścia Cherson, Melitopol, Wadym, Nowooleksijiwka na podstawie paszportu i zezwolenia specjalnego, wydanego przez biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub biuro terytorialne Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy w rejonach Nowotrojickim lub Heniczeskim obwodu Chersońskiego.

 

 

Po drugie, żeby wjechać na Krym z Ukrainy (np. po to, aby do/z Gruzji jechać przez Krym) musiałbyś uzyskać opisane "specjalne zezwolenie", co raczej nie jest możliwe... No chyba, że spełniasz któryś z warunków ;)

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dupa zbita ! paszport jest ale specjalnego zezwolenia dla turystów nie wydadzą . Muszą przeanalizować inną drogę.

Dzięki , chyba że do sierpnia się jeszcze coś zmieni ?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni...

 

Wracając z Gruzji możesz pojechać głębiej w Rosję i gdzieś w okolicy Charkowa wbijać się na Ukrainę. Zadzwoń do ambasady Ukrainy i spytaj o przejście graniczne Hoptiwka-Niechotiejewka.

 

Na pewno można przejechać z Rosji na Ukrainę przez przejście graniczne na styku tych państw i Białorusi, ale jest to sporo dalej... Jechałem tamtędy w 2016 roku.

 

Rozumiem, że temat wizy rosyjskiej masz obcykany...?

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co dla Ciebie znaczą problemy... Jak będziesz chciał załatwiać to sam, to trochę "cierpienia" może być. Prościej i bezstresowo przez pośrednika, no ale drożej... Pytanie podstawowe: czy ma to być wiza tranzytowa, czy turystyczna?

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...