Jump to content
Limo

Zmiany klimatyczne

Recommended Posts

W dniu 16.07.2019 o 21:20, Tommo napisał:

Jak byk V6. W takim razie zwracam honor, coś pomyliłem albo źle przeczytałem. Bardzo mało jest tych Passatów. Na żywo nie miałem z nim do czynienia nigdy.

Mój ojciec miał kiedyś takiego, tj. Passat B5 2.8 V6 Syncro (4x4). Ten napęd od 2000 zdaje się roku zmienił nazwę na 4motion.

Jakoś zawrotnie szybko to nie jeździło, chyba 8 do setki, ale dźwięk boski. ; )

Edited by Damian85

4 godziny temu, KLAUDIUSZ napisał:

Wiem że nie na temat ale ......

Yyy... to Twój czy o coś innego chodzi? :d

Klod jeździ Renatą. Fajny... był dekadę temu.

Audi Sport

Klod jeździ Renatą. Fajny... był dekadę temu.

Nie moj, jakis Szwajcar sobie na wakacyjną fure przywiózł, nie miałem okazji posłuchac jak to gada ale pewnie w takiej małej budzie to musi pieknie zapie**alać

Ja bidny, Renia Megane 3 RS ........ troszke podkręcona

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

11 godzin temu, Damian85 napisał:

Passat B5 2.8 V6 Syncro (4x4). Ten napęd od 2000 zdaje się roku zmienił nazwę na 4motion

Syncro to zupełnie coś innego niż 4 motion

syncro to przedni napęd  który w razie konieczności dołącza tył (przynajmniej teoretycznie 😀 )

4motion to stały napęd na 4 koła (dokładnie to samo co w audi nazywa się quattro )

fajny miet , kałdi to gówno

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

10 godzin temu, kiler napisał:

syncro to przedni napęd  który w razie konieczności dołącza tył (przynajmniej teoretycznie 😀 )

4motion to stały napęd na 4 koła (dokładnie to samo co w audi nazywa się quattro )

4 motion to tylko marketingowa nazwa. Jest Golf 4 motion który nigdy nie miał stałego napędu na cztery koła.

Audi Sport

10 godzin temu, kiler napisał:

No true.

VW mieszał napędy i nazwy. W Passerati B5 Synchro i 4motion były Torsenem, a w Golfie był wtedy 4motion jako Haldex.

W zależności od tego jak był ułożony silnik, to pakowali różne rozwiązania, a plakietka była ta sama.

Polecam poczytać historię na forach VW, dowiesz sie śmiesznych rzeczy.

4motion odpowiada za Haldexa I Torsena.

nazwy marketingowe , plakietki i różne eksperymenty VW  to pewnie coś  równie skomplikowane jak kolejność  kręcenia "gwiezdnych wojen "

natomiast technika napędu 4x4 jest bardziej  niż z prosta - silnik ułożony wzdłużnie  torsen i quattro/synchro  silnik poprzecznie  -  4motion

oczywiście mam na myśli tu  lata powiedzmy 98-2004 bo  w nowszych (   i w starszych pewnie też )  konstrukcjach jest już baaardzo różnie

Edited by kiler