Jump to content

Zmiany klimatyczne

Limo

Recommended Posts

Ależ słuchaj na czym chcesz, ja nie oceniam, ja się tylko bardzo dziwię.. 

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który nie posiada nic na świecie, z czego mógłby być dumny, chwyta się ostatniej deski ratunku, jaką jest duma z przynależności do danego akurat narodu; odżywa wtedy i z wdzięczności gotów jest bronić rękami i nogami wszystkich wad i głupstw, jakie naród ten cechują.

Artur Schopenahuer

I jak zwykle, czytam ale nie rozumiem
Używaj gotówki, proszę. Gotówka umrze, a wyprze ją pieniądz cyfrowy. Gotówka jest w obecnym świecie mniej wygodna, mniej praktyczna, droższa w użytkowaniu i bardziej sprzyjająca łamaniu prawa. Rządy nie zlikwidują tak szybko gotówki. Ale za 70-100 lat? Tak to jest na świecie. Że są wymyślane rzeczy nowsze, które się ludziom z różnych względów bardziej podobają, i to one zastępują rzeczy starsze. Poczytaj o Luddytach. 
 I używaj szczęśliwie gotówki.  Looz. 
Aa, jeszcze coś mi przyszło do głowy. A co będzie jak np. EU zlikwiduje gotówkę? Dalej będziesz miał wolność i będziesz mógł się przenieść na Białoruś na przykład. Jakby co, zawsze jest wyjście. 
Buber, gotówkę zawsze tzeba mieć, choćby po to, żeby było co wrzucic do puszki WOŚP