Jump to content

Zmiany klimatyczne

Limo
 Share

Recommended Posts

3 godziny temu, michoa napisał:

prognozy pogody które mają jakąkolwiek sprawdzalność

tak jak góralskie przepowiednie. Prognozy długoterminowe opracowywane są na podstawie danych z lat ubiegłych przy pomocy obliczeń i znajomości procesów zachodzących w atmosferze ale to bardziej wróżby niż dane na których można bazować.

To jest element którego nikt nie porusza nigdzie, a już zwłaszcza w tym zasranym tvpis jakie spustoszenie robią w sektorze jdg oraz misp gdzie przewalono większość podwyżek "chroniąc kowalskiego" którego los tak bardzo leży władzy na chu... sercu...

Szacowany wzrost cen gazu dla "firm" to 360%, zaś energii elektrycznej 100-200% zależy kto u jakiego operatora.

Jak się to wszystko skończy ? Ano tak

https://obfcm.eu/

i to już się zaczęło, od ub. roku...

no teraz ekoczuby i władzą połączyły siły i wracamy do jaskiń

z jednej strony walka z węglem i samochodami z drugiej podwyżki od władzy

czekam na moment aż będziemy dupy liściami podcierać bo się okaże że produkcja papieru do dupy niszczy za dużo drzew..........

ja tam palę śmieciami ile wlezie , wierzę że to da szybką i ciepłą wiosnę 😄 węgiel zdrożał 2x , zima jest ostra , ja kupiłem zakładając tyle jakby zimy nie było po starej cenie , jak tak dalej pójdzie to mi braknie ........zeszły rok był rokiem zasranego zimna , sierpień był beznadziejny i najzimniejszy od chyba lat , i grudzień też był taki jak to stare pryki wzdychają -kiedyśtobyy zimy teraz to nie ma .............grudzień to ja na przestrzeni 3-4 lat się przyzwyczaiłem że jest +5 w dzień , -1 w nocy śniegu nie ma , a w zeszłym roku ? -18 w święta ......

ogólnie jakby ceny węgla były normalne i nie było zasranej zimy to powietrze byłoby czystsze -proste

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

no dzisiaj była taka jazda że 3x się zastanawiałem czy wczorajsza nalewka mnie jeszcze trzyma czy się naćpałem tych oparów z grzanego silnika 😄

drugi  raz w moim życiu widziałem w +2 burze w piorunami i to taką solidną jak w lipcu tylko zamiast ulewnego deszczu sypał niesamowicie śnieg i zamieć 😄 ale pioruny rąbały jak przelot w xr600 przy hamowaniu silnikiem , grzmiało i błyskało się nieziemsko

zaczęło się koło 10 rano  całą noc wiało jakby się ktoś powiesił , dachy latały , wychodzę z domu ok 10 , patrzę na niebo , mówię nie no bez kitu jako stary offroadowiec coś tam ogarniam znaki na niebie i na ziemi , żeby nie zostać z burzą na żwirowni w środku lasu  i to jest typowo burzowe niebo , chmury zasuwają szybko , dziki wiatr który sam nie wie w którą stronę wieje ( pewnie dlatego huragany noszą imiona kobiet , do tego są ciepłe wilgotne i zabierają dom i majątek 😄 ) ale patrzę na termometr który w miejscu lekko osłoniętym od wiatru pokazywał +2 mówię nieeeee.........

wszedłem do szałasu , zgasło światło , mówię jeeea , nagle coś walnęło , mówię dźwięk jakby burza , ale nieee wyjrzałem za drzwi , cyk błysło się na biało , mówię cholera za dużo wypiłem jeszcze mnie trzyma 😄 ale po drugim razie zamknąłem drzwi i się schowałem , bez kitu burza........

zamieć i pioruny trwały z 20-30min , nawaliło 10 cm śniegu w tak krótkim czasie , u mnie jeden dach od wiaty z kartonu zerwało , ale podobno straty są ogromne , linie , drzewa , gdzieś tam w lesie drzewo spadło na jadąca ciężarówkę , pół dnia droga była zablokowana , bo usuwali drzewo , na szczęscie trafiło w pakę a nie kabinę , kierowca cały i zdrowy ............

raz w życiu chyba 3-4 lata temu widziałem coś podobnego ale serio byłem mega nawalony i nie było widać błyskawic , chlaliśmy ekipą od offroadu na rozwalonych pufach dookoła ogniska na żwirowni w lesie i delikatnie padał śnieg i grzmiało , ja się śmiałem że to moje pierdy , kumpel mówił serio grzmi , drugi ziomek nieeeee jest +1 stopień  i pada śnieg , burza w takich warunkach jest niemożliwa , one są latem jak jest gorąco 😄 ale wtedy miało to mega spokojny przebieg

burze to są na swój sposób fascynujące , mnie kojarzą się właśnie z latem ( teraz mój światopogląd się złamał jak loncin po skoku ) ale są cholernie niebezpieczne , 2 lata temu pamiętam przez cały rok była może jedna , rok temu lipiec był konkretny , fioletowe pioruny , tygodnie bez prądu , plandeki z jednego buggy do dziś nie znalazłem 😄 

w tym roku start jest konkretny ale coś się boję że bóg mnie na opak wysłuchał albo chciał skarcić , bo od rana się kłóciłem z kumplem że wolę już burze niż to pierdolone zimno i mrozy ............masz babo placek 😄

także naszykujcie się że kwiecień może być gruby , bo właśnie w tej samej kłótni stwierdziłem że wolę żeby w kwietniu rąbały pioruny bo jak jest burza to będzie ciepło niż śnieg i przymrozki

wolałbym żeby bóg wtedy oglądał telewizjęi nie słyszał ale co będzie nie wiem 😄

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

No to u mnie cała zamieć trwała może z 15 min zaś kulminacyjny moment apogeum może 10 sek. Skutki: w robocie rozwaliło nam pylon ogłoszeniowy i porwało kilka banerów z płotu, w domu... infrastruktura dzieci ucierpiała solidnie,

1642481803176.jpg.cdbbaecb1787de807d24b53f15e79946.jpg

1642481803189.jpg.a3f7a9b685712677bb432d4c2d1a9022.jpg

zaś inni (z pobliskiej drogi) nie mieli tyle szczęścia

1642481875968.jpeg.b22b7d08de17fef8fccf66dc8fa993c4.jpeg

a to i tak wszystko pikuś co powyrabiało u ludzi którym po 900m2 dachów pozdejmowało z budynków inwentarskich, w kilku miejscach nowo stawiane budowle, jeszcze nie zakończone, nie zabezpieczone poskładało więźbę dachową i szczyty budynków a garaży blaszanych wolnostojących (które odleciały) do dzisiaj szukają.

Edited by Piasek80

a u mnie blaszak kumpla bez szwanku a przykotwiony jest do 15cm w ziemię wylanych słupków w glinie 😄 , każdy jest w szoku a drzew połamało

22 godziny temu, michoa napisał:

a u mnie blaszak kumpla bez szwanku a przykotwiony jest do 15cm w ziemię wylanych słupków w glinie 😄 , każdy jest w szoku a drzew połamało

No, ale klimat się nie zmienia, nie, jest tak jak było a ekooszołomy pie**olą głupoty. Bo klimat się nie zmienia....

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

26 minut temu, Buber napisał:

No, ale klimat się nie zmienia, nie, jest tak jak było a ekooszołomy pie**olą głupoty. Bo klimat się nie zmienia....

burze zimą podobno się zdarzają , ja pamiętam jedną plus tą poniedziałkową czyli 2 , rok czy 2 lata temu też mi się wydaje że w środku nocy jak były takie szatańskie wichury , grzmiało i temperatura była +4 stopnie  ale  łba sobie uciąć nie dam , to jest bardzo rzadkie zjawisko ale jest z nami , to nie było pierwszy raz w poniedziałek

to była pierwsza jaką ja widziałem naocznie w takiej skali i pierwsza gdzie w śnieżycę widziałem błyskawice , natomiast czy jakiejś nie przespałem albo nie zwróciłem uwagi to nie wiem nie prowadzę dziennika pogody na przestrzeni lat 😄

szatańskie wichury z śnieżycami zrywające dachy to podobno się za komuny już zdarzało , stare dziadki w robocie tak mówią , nie było piorunów i błyskawic ale zamieć i wiatr porywający dachy był..... śnieg tak naprawdę to w sumie rzadko pada spokojnie , z reguły jest zamieć.........

zasadniczo coś dziwne o tyle że rzadkie , natomiast nie że nigdy tego nie było i nowość......

Buber, to już się po woli nudne staje.
Jakaś różnica pomiędzy "klimat się zmienia" a "my zmieniamy klimat"?
I dlaczego tym razem to klimat a nie pogoda? :D

No właśnie. Klimat się nie zmienia i to tylko ekooszołomy pie**olą jakieś dyrdymały. Człowiek szkody klimatowi nie robi przecież.

No przecież piszę, że możecie spać spokojnie, nic się nie dzieje, klimat się nie zmienia, jest dobrze. Naukowcy to oszołomy przecież. 

Edited by Buber

Pegi na Twitterze.

W dniu 19.01.2022 o 18:03, bozoo napisał:

dlaczego tym razem to klimat a nie pogoda? 😄

Bo teraz akurat do wizji jest potrzebna zmiana klimatu to się zmienia .

Ale przecież jak zmieni się pogoda to nie jest to zmiana klimatu tylko pogody 😉

Typowe tłumaczenie z TV czy googla

No właśnie. Klimat się nie zmienia i to tylko ekooszołomy pie**olą jakieś dyrdymały. Człowiek szkody klimatowi nie robi przecież.
No przecież piszę, że możecie spać spokojnie, nic się nie dzieje, klimat się nie zmienia, jest dobrze. Naukowcy to oszołomy przecież. 
Ok no jak uważasz.

10 minut temu, bozoo napisał:

Ok no jak uważasz.

Najchętniej to ustawiłbym sobie w kalendarzu przypomnienie za 15 lat i zacytował to wszystko powyżej. Byłoby śmieszno i straszno....

Pegi na Twitterze.

4 godziny temu, Buber napisał:

Najchętniej to ustawiłbym sobie w kalendarzu przypomnienie za 15 lat i zacytował to wszystko powyżej. Byłoby śmieszno i straszno....

ty to masz chłopie przeżycia jak typowy bogaty człowiek 😄

ja tu myślę jak do końca zimy przeżyć , mój najtańszy orzech prawie 400 zł na tonie podrożał , cieszę się widząc że końcówka lutego ma być już ciepła a ten przeżywa co będzie za 15 lat 😄

jutro rano znowu nawałnice zapowiadają , ale ja powiem tak -jeśli ceną tych nawałnic ma być szybka i ciepła wiosna i gorące lato to trudno biorę na klatę cel uświęca środki 😄

jak randki z laskami -nudne wkurwiające drogie , ale to one torują ci drogę między jej nogi i trzeba się poświęcić 😄

Ja chcę się odnieść do zacytowanego postu kolegi Bubera.

A nie możesz zamiast czekać następne 15 lat, poczytać co naókofcy od końca świata wieszczyli 15, 20 czy 50 lat temu?

Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.

6 godzin temu, kakmar napisał:

Ja chcę się odnieść do zacytowanego postu kolegi Bubera.

A nie możesz zamiast czekać następne 15 lat, poczytać co naókofcy od końca świata wieszczyli 15, 20 czy 50 lat temu?

Religion is a culture of faith; science is a culture of doubt.

No to się odnieś - zacytuj. Napisz nam co znalazłeś?

A ja znalazłem takie coś. Stare, ale może ciekawe?

https://xkcd.com/1732/ 

Edited by Buber

Pegi na Twitterze.