Jump to content
Limo

Zmiany klimatyczne

Recommended Posts

5 godzin temu, Tommo napisał:

próbując w ten sposób obalić tezę ocieplenia klimatu. 

Nie wiem czy zauważyłeś ale od około 7 lat to już nie jest ocieplenie klimatu ale "zmiany klimatyczne"

Nazwę zmienili kiedy okazało się że wbrew wizjom armagedonu i końca świata (naukowym oczywiście ) okazało się że jednak nie wszędzie się ociepla . Oczywiście znowu wszystko  zrzucono na ten "zły dwutlenek"

6 godzin temu, Tommo napisał:

Chyba ty z michoa płakaliście

Tak jeszcze w kwestii NETYKIETY (termin z przed ok 25 lat ) i dobrego wychowania i wykształcenia z chyba 4 klasy szkoły podstawowej  .

Słowa typu ty  , imiona i parę innych piszemy z dużej litery .

Wisła w Krakowie stosunkowo wygląda wysoko i prawdę pisząc cholera wie skąd.

Godzinę temu, bozoo napisał:

Wisła w Krakowie stosunkowo wygląda wysoko i prawdę pisząc cholera wie skąd.

Z mostu obserwowałeś czy z bulwarów? 🙂 Słyszałem, że jakiś gostek dostał mandat 12000 bo jechał rowerem po bulwarach... aż trudno w to uwierzyć

• Downvote 1

Z mostu obserwowałeś czy z bulwarów?  Słyszałem, że jakiś gostek dostał mandat 12000 bo jechał rowerem po bulwarach... aż trudno w to uwierzyć
Z Tynieckiej, jadąc samochodem. Na bulwarach ludzi nie brakuje.

2 hours ago, kiler said:

Nie wiem czy zauważyłeś ale od około 7 lat to już nie jest ocieplenie klimatu ale "zmiany klimatyczne"

Nazwę zmienili kiedy okazało się że wbrew wizjom armagedonu i końca świata (naukowym oczywiście ) okazało się że jednak nie wszędzie się ociepla . Oczywiście znowu wszystko  zrzucono na ten "zły dwutlenek"

Zaciekawiłeś mnie tym że nie wszędzie się ociepla :). Może mógłbyś podać jakieś przykłady? 😄

Why... So... Serious

7 minut temu, bozoo napisał:

Z Tynieckiej, jadąc samochodem. Na bulwarach ludzi nie brakuje.

Zeszłego lata robiłem jedną chałturkę dla hydrologów. Od nich wiem, że średni poziom wody w górskich potokach i górnych odcinkach rzek jak np. Raba jest bez zmian.

2 minuty temu, Limo napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym że nie wszędzie się ociepla :). Może mógłbyś podać jakieś przykłady? 😄

U mnie w nowej lodówce jest chłodniej niż było w starej.

• Downvote 1

Posted (edited)
22 minuty temu, Limo napisał:

Zaciekawiłeś mnie tym że nie wszędzie się ociepla 🙂

Bliski wschód , USA (oczywiście te ciepłe stany a nie alaska )

Naprawdę nawet ja o tym słyszałem , nie oglądając wiadomości w TV

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25679919,atak-zimy-na-bliskim-wschodzie-namioty-uchodzcow-zasypane-sniegiem.html

https://polskatimes.pl/atak-zimy-w-usa-temperatury-siegaja-minus-60-stopni-celsjusza-zamkniete-szkoly-i-urzedy-paraliz-lotnisk/ar/13847790

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-zamiec-sniezna-w-wielkim-kanionie-jest-ostrzezenie-dla-turys,nId,3363063

przykłady pierwsze z brzegu , znalezione w 30 sek

21 minut temu, Visuz napisał:

Od nich wiem, że średni poziom wody w górskich potokach i górnych odcinkach rzek jak np. Raba jest bez zmian.

Ale mam nadzieję że to byli hydrologowie z "uznanym dorobkiem naukowym" bo inaczej się nie liczy 🙂

Edited by kiler

Kiler, przecież to są zimy. Średnie temperatury mi podaj.

Why... So... Serious

Posted (edited)

Już się rozpędziłem żeby ich szukać dla Ciebie 😐

Sam sobie znajdź jeśli tak bardzo są dla Ciebie miarodajne

Mi chodziło o to że "ktoś tam na górze" naukowców o uznanym dorobku naukowym wymyślił że trzeba zmienić nazwę bo ta jest juz za mało "chwytliwa" i nie może tłumaczyć WSZYSTKICH zmian które zachodzą w pogodzie na całym świecie.

A tak to atak zimy da się wytłumaczyć "zmianami klimatycznymi" i upały po 40 czy 50 stopni też .Podobnie susze połączoną z praktycznie już pewnym 😀 zalaniem niżej położonych krajów nadmorskich 😀

Bo trudno by wciskać ludziom że pada u nich śnieg i jest temp -50 ze względu na "ocieplenie klimatu" 😀

Edited by kiler

kiler tradycyjnie myli pogodę z klimatem. Trochę to żenujące, bo na FM było wałkowane milion raz, że to zupełnie inne pojęcia. I co się potem dziwić jak dwa dni pada deszcz i jest beka z naukowców, bo gdzie ta susza, gdzie upały...ech...

Audi Sport

9 hours ago, kiler said:

Już się rozpędziłem żeby ich szukać dla Ciebie 😐

Sam sobie znajdź jeśli tak bardzo są dla Ciebie miarodajne

Mi chodziło o to że "ktoś tam na górze" naukowców o uznanym dorobku naukowym wymyślił że trzeba zmienić nazwę bo ta jest juz za mało "chwytliwa" i nie może tłumaczyć WSZYSTKICH zmian które zachodzą w pogodzie na całym świecie.

A tak to atak zimy da się wytłumaczyć "zmianami klimatycznymi" i upały po 40 czy 50 stopni też .Podobnie susze połączoną z praktycznie już pewnym 😀 zalaniem niżej położonych krajów nadmorskich 😀

Bo trudno by wciskać ludziom że pada u nich śnieg i jest temp -50 ze względu na "ocieplenie klimatu" 😀

Może zmienili w nadziei że ignoranci nie będą się czepiać, ale niestety ignoranci zawsze znajdą powód.

A co do wykresu średnich temperatur w USA to 2 sekundy w googlach. Kto chce to znajdzie (uwaga spoiler - ociepla się 😉)

Why... So... Serious

Doczytałem do miejsca gdzie jest napisane że znaleźli nowe wyzwanie dla modeli klimatu z tamtego czasu. Znowu...
To jeszcze raz, modele na które obecnie powołują się klimatolodzy, wieszcząc zagładę są do dupy, wszystkie. Mam ciągle deja vu bo powtarzam to w kółko i sam nie pamiętam już komu ile razy...
Ja naprawdę chcę zobaczyć model który działa.

Ups, się czy to wysłało?

A gdzie jest Greta?