Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem motocyklowego gniazdka USB


tomaso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączasz się pod akumulator jako źródło, ale i tak musisz jeszcze jakoś uruchomić przekaźnik podlaczając jego pozostale dwa styki najlepiej pod stacyjkę. Jest trochę dodatkowej roboty, ale tak jest najbezpieczniej i zgodnie ze sztuką.

Jak tak to zrobisz to po wyłączeniu zapłonu gniazdo nie będzie nic pobierać.

Tyle ze to zwykłe gniazdo 12V bez USB i nie posiada żadnego odbiornika w postaci układu elektronicznego i nie używane nie będzie i tak nic pobierać. Chyba ze coś zostawisz w gnieździe.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy chyba nie rozumiecie o co chodzi koledze . on szuka takiego które da się podłączyć przez przykręcenie + i - do aku a przekaźniki po stacyjce to już czarna magia .

natomiast co do pierwszego wyboru - jeśli był tam przycisk odłączający woltomierz USB itp to nawet jeśli zapomni to wyłączyć na dzień czy dwa to bateria nie umrze . A jeśli będzie to używane normalnie czyli od czasu do czasu włączane do podładowanie tel itp to szanse na zapomnienie jego wyłączenia są minimalne

Co oczywiście nie zmienia faktu że osobiście podłączyłbym to przez przekaźnik po stacyjce ale ..... w końcu nie każdy musi być mistrzem elektryki i umieć wykonywać tak skomplikowane operacje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem o co mu chodziło, dlatego napisałem mu o pozostałych atrakcjach jakie go czekają jak kupi ten zestaw.

A z resztą się zgadzam. Ten układ z USB mu tak szybko baterii nie zdrenuje i o ile moto nie będzie stało nieużywane tygodniami, to nie powinien odczuć tego poboru stabilizatora napięcia w gnieździe USB.

Nie mniej jednak jak to podłączy prosto do aku, bez zabezpieczenia, to przy zwarciu grozi to fajerwerkami :D.

Poza tym podłączenie tego pod stacyjkę i danie jakiegoś zabezpieczenia to nie jest czarna magia. Każdy elektryk sobie z tym poradzi na tyle sprawnie, że żaden chińczyk się na pewno nie obrazi za niefabryczną ingerencję w instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniższe gniazdko nie ma żadnego USB.

Więc nic nie pobiera prądu? Motocyklem nie jeżdżę regularnie, ale co kilka tygodni.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5202540095

 

Jeżeli nie ma żadnego układu przetwarzania napięcia, prądu itd to nie pobiera.

To tak jak z gniazdkiem w domu. Nie pobiera prądu z sieci, tak samo przedłużacz. Natomiast już zasilacz 230VAC/12 VDc nawet bez podpiętego odbiornika jest już .odbiornikiem.

Prosta zasada. Każde urządzenie, które ma wewnętrzną rezystancję będzie pobierać z sieci/układu prąd - może tobyć przetwornica, rezystor dioda led itd.

Edytowane przez aftys6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniższe gniazdko nie ma żadnego USB.

Więc nic nie pobiera prądu? Motocyklem nie jeżdżę regularnie, ale co kilka tygodni.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5202540095

nie pobiera .

ma bezpiecznik przekaźnik i wszystko co trzeba

tylko podłączać i gra i trąbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczenie przez stacyjke ma swoje wady i zalety. Jak wszystko.

 

Wada - gniazdko nie dziala po wylaczeniu zaplonu, co moze byc denerwujace, np w czasie programowania GPS (jesli ma sie wiekowy, jak ja) lub tez chcemy uzyc gniazdka do ladowania akumulatora (jak ja), albo naladowac komorke na postoju.

Zaleta - nie musimy manualnie nic wylaczac po zgaszeniu silnika. Samo sie odlacza i nie trzeba o tym pamietac.

Osobiscie poszedlem na kompromis po kilku probach. Zamontowalem 2 gniazdka (w duzym motocyklu jest duzo miejsca :) ). Jedno - podlaczone do akumulatora bez przekaznika (ale przez bezpiek 30A), sluzy caly czas, niezaleznie od polozenia kluczyka i do ladowania aku kiedy moto jest w garazu, drugie, przez przekaznik i bezpiek, odpala sie tylko po wlaczeniu zaplonu. Takie rozwiazanie ma dodatkowa zalete - moge jednoczesnie ladowac komorke i uzywac GPS.

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przerabiałem temat ostatniego sezonu. Zdecydowałem się na podłączenie gniazdka bezpośrednio z aku z jedna modyfikacją. Zamontowałem po drodze wyłącznik, który zamocowałem w "pewnym miejscu". Tym samym zapalniczka działa kiedy chcę niezależnie czy zapłon jest czy nie. Gniazdo mogę włączaći wyłączać podczas jazdy, a jak zostawiam w garażu to gniazdo odłączam całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dostępnych gniazdek USB czy uchwytów typu X-grip z portem USB posiada wyłącznik, więc uważam że można podpiąć bezpośrednio do akumulatora. Dodatkowo po drodze można wyposażyć w gniazdo bezpiecznikowe hermetycznie zamknięte.
Obecne układy stabilizujące czy przetwornice DC/DC wykonane w technologi SMD pobierają w stanie stand-by bardzo małe wartości prądu rzędu kilku uA, które z pewnością drastycznie nie rozładują akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Zakupiłem uchwyt do telefonu z gniazdkiem USB. Motocykl Yamaha YZF R125 przedliftowa. Może ktoś mi pomóc gdzie podpiąć gniazdo USB ? W zestawie nie było żadnej instrukcji nawet nie wiem czy ma jakiś bezpiecznik, więc czy powinno się w ogóle podpinać go prosto do akusa czy do jakiejś instalacji z bezpiecznikiem. I czy coś grozi zostawienie cały czas włączonego gniazdka. 

asdasd.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie go możesz podpiąć tam gdzie ci pasuje. Z bezpiecznikiem lub bez, bezpośrednio do aku, czy po stacyjce, po prostu jak ci wygodnie.... 

A jak masz wątpliwości, to obejrzyj schemat elektryczny tego moto i znajdziesz sobie miejsce co ci pasuje... 

A co do "włączenia na cały czas" - jak chcesz np. naładować fona jak moto stoi nad jeziorem to tak, ale jak deszczyk popada to może ci upalić to gniazdo a kto wie co jeszcze.. więc - jak wolisz.

Ja mam zrobione przez stacyjkę. Tak mi bardziej pasuje. 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ewidentnie oczka przygotowane bezpośrednio pod aku. Ja mam tak podłączone tyle, że ja mam dualne gniazdo zapalniczki i bez odbiornika nie pobiera prądu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Buber napisał:

A co do "włączenia na cały czas" - jak chcesz np. naładować fona jak moto stoi nad jeziorem to tak, ale jak deszczyk popada to może ci upalić to gniazdo a kto wie co jeszcze.. więc - jak wolisz.

Ja mam zrobione przez stacyjkę. Tak mi bardziej pasuje. 

dlatego w moto powinny być dwa takie gniazda . jedno po stacyjce  a drugie np pod siedzeniem ze stałym zasilaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...