Skocz do zawartości

Zapieczony hamulec przedni


Soniak87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Odpowietrzyłem wyciągnąłem tłoczki wyczyszczone wszystko w środku ale jest problem. Tłoczki fajnie równo wychodzą lecz nie wracają jak puszcze hamulec :( może coś źle poskładałem ? Dodaje zdjęcia blaszki może ona ma rozpychać klocki a ja źle ją dałem, nie popatrzyłem sobie jak była przed demontażem ona tylko jest nic nie dotyka

post-89313-0-62327700-1525265910_thumb.jpg

Edytowane przez Soniak87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wyobrazasz sobie ze tloczki sie fizycznie cofna po puszczeniu klamki hamulca, to zle sobie wyobrazasz.

One po prostu przestana zaciskac tarcze, bo straca cisnienie i cofna sie minimalnie pod wplywem dzialania uszczelek w cylinderkach i ruchu tarczy.

I to wszystko, to wystarcza.

Tak ze zakladaj te zaciski i napisz tylko czy hamulec dziala poprawnie podczas jazdy, bo jezeli nie to jeszcze mozes zmiec inny klopot.

Ale trzeba to sprawdzic w jezdzie.

Ja mam nadzieje ze hamulec bedzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec działa podczas hamowania w miarę sztywno, gdy go puszczę tłoczki się cofają lecz zbyt mało gdyż dalej hamuję ale mniej i słychać jak klocek ociera o tarczę. A ta blaszka ze zdjęcia co ma ne celu ona po prostu jest i nic nie dotyka

Edytowane przez Soniak87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po puszczeniu klamki hamulca kolo obraca sie z oporem ? Postaw na centralce i sprawdz.

To ze klocek ociera o tarcze to normalne.

Blaszka powinna zabezpieczac klocki na swoich miejscach, ale nie wiem czy jest dobrze zalozona, tego zacisku nie naprawialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety musisz zajrzec do pompy hamulcowej, jeszcze raz spuscic plyn i sprawdzic przelotowosc malego otworka wyrownujacego cisnienie w korpusie pompy, ktory umieszczony jest na dnie zbiorniczka plynu zaraz obok duzego otworu ktorym plyn ze zbiorniczka splywa do pompy.

Niedroznosc calkowita lub czesciowa tego otworka moze wplywac na niecalkowite cofanie sie klockow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...