Skocz do zawartości

Suzuki DR 125, 2000 r. problem z gaźnikiem


justom71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno nabyłem Suzuki DR 125 i falują obroty na biegu jałowym. Wyczuwalny luz na osi przepustnicy, po rozebraniu gaźnika uszczelki do wymiany ale nie wiem gdzie je mogę kupić. Gaźnik z czujnikiem położenia osi przepustnicy więc nie można założyć gaźnika zamiennika.Proszę o poradę narazie w sprawie gaźnika a co jeszcze wyjdzie to się okaże bo motor nie jedzie jak trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę narazie w sprawie gaźnika a co jeszcze wyjdzie to się okaże bo motor nie jedzie jak trzeba

Ja bym radził zmienić moto. Przy jednym cylindrze w czterosuwie o tak małej pojemności wszystko co będzie bolało ten 17-to letni silnik, będzie utrapieniem.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zmienić moto. Przy jednym cylindrze w czterosuwie o tak małej pojemności wszystko co będzie bolało ten 17-to letni silnik, będzie utrapieniem.

Zmiana motoru nie rozwiązuje problemu przyszłemu nabywcy. Jak sprzedam to motor sprawny.17-to letni motor to małolat przy moich zabytkach;) a może podpowie ktoś z jakiego gaźnika można zastąpić oryginalną membramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Silnik trafił na warsztat. Wał korbowy ma luz na kornie, tłok do wymiany po zapłonie detonacyjnym. Zastanawiam się nad zakubem nowego silnika z Allegro.

http://allegro.pl/nowy-silnik-kompletny-do-suzuki-gn125-dr125-i6237286433.html

czy ktoś ma taki silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymianie jakiego lancuszka ? :).

Kiedy sie przelewa, albo gasnie ?

Rozrządu :)

 

Jak się dodaje gazu, po zimie tak jest. Ale liczę na to, że jak dojdzie dysza z Suzuki, i gaźnik się wyreguluje zgodnie z manualem to będzie Ok

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Main jet odpowiada w gazniku za zakres najwyzszych obrotow, a nie za gasniecie podczas przyspieszania.

Opisz dokladniej w jakim zakresie obrotow i po jakim czasie od uruchomienia silnika nastepuje gasniecie.

 

Szczerze, to nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak techniczne pytanie w każdym razie po wymianie dyszy jest ciut lepiej ale np podczas hamowania obroty rosną, silnik wyje... da się jeździć ale to nie to. Radzą mi wymienić gaźnik wiec szperam na olx.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...