Skocz do zawartości

Yamaha SR 125 V max - blokada, tylko gdzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem miesiąc temu z Niemiec motorek jak w tytule. Moto jest OK chodzi bez zastrzeżeń, na dojazdy do pracy. Problemem jest V max, w papierach jest 103 km/h, a rozpędza się do max 95-97 km/h (licznikowe). Widziałem na youtube Vmax 110 km/h. Myślę że silnik jest tłumiony jak to u Niemców, tylko gdzie? obstawiam tłumik. W necie nic nie znalazłem na ten temat.

Nadmienię też że zębatki są z fabryczną ilością zębów wg instrukcji (policzone 49/14)

Może ktoś ma wiedzę na ten temat, z góry będę wdzięczny za info.

 

pozdawiam

 

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DE 125-tki jeżeli są dławione, to do poziomu 80km/h. Nie szukałbym magicznego tłumienia, a zaczął od porządnego przeglądu począwszy od sprawdzenia i ewentualnej regulacji luzów zaworowych, po wygonienie szczurów z filtra powietrza. Na osiągi takich małych bzyków wpływ mogą mieć małe pierdoły od wiatru od przodu poczynając, ciśnieniu powietrza w oponach, na gabarycie jeźdźca kończąc. Nie mówiąc już o tym, że ktoś ten sprzęt mógł po prostu tak przez lata dziadkowej eksploatacji ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, ważę ok 85 kg przy 176 cm wzrostu.

Być może macie rację, przyjrzę się sugerowanej regulacji zaworów, filtrowi powietrza, świeca itd... ale moim zdaniem oprócz tego ładnie, równo chodzi pali bez problemu nawet zimny.

Jedyne co zrobiłem po zakupie to wymieniłem olej +filtr. Łańcuch i zębatki są w porządku, może oprócz przeglądu ogólnego zmienię tłumik, może to troszkę poprawi osiągi.

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem z nawigacją i V-max to 90 km/h (licznikowe 95), wszystko sprawdzone włącznie z filtrem powietrza, wymieniona świeca, ustawienie zaworów, przy silniku 12 KM to trochę mało, może ktoś jeździ takim motorkiem, ile wyciąga wam V-max?

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nie spodziewam się rakiety, ale moim zdaniem do 110 km powinien iść, a tu co ledwo 90.

Dzisiaj dotarłem do właściciela takiego samego z ogłoszeń na sprzedaż który ma go 2 lata i potwierdził, że na swoim osiąga do 120 km.

Każdy tak pisze, sprzedajacy zawsze pisza, że ich to cud miód i wyciąga tyle i tyle, 90 jak na 12 koni to przeciętnie ale nie aż tak źle, jak chcesz, żeby 125 szybko jechała to kup yamahe yzfr 125 albo cagive mito lub honde nsr, Pozdro

Edytowane przez Kubuś50/125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...