Jump to content
sandrohd

zmiana predkosciomierza z mechanicznego na elektroniczny w harley 99 softail gaznikowy

Recommended Posts

... i problem w tym ze nie mam z swoim motocyklu komputera czy centralki , która by przetworzyła sygnał podany z czujnika prędkości w skrzyni do prędkościomierza . jak to ustrojstwo bez przetwarzania sygnały z czujnika podłączyć z prędkościomierzem ??? w nim jest wtyk na 12 pin. Robił ktoś z was cos takiego ?? Chrodzi p to w prostych słowach by sygnal podany z czujnika w skrzyni wystarczył do podania predkosci przez prędkościomierz. APELUJE O POMOC albo podajcie mi schemat podłączenia predkosciomierza tzn która pina za co odpowiada

W softailu 99 rok licznik jest elektroniczny.

Wskazówką obraca silniczek elektryczny a nie ślimak.

Jaki to mechaniczny licznik?

Co ty chcesz tam wsadzić, że zadajesz takie pytania?

Jest kupa aftermarketowych liczników typu digital (bez wkazówek) plug and play.

Nie mówiąc o drugiej "kupie" zamienników oryginałów. (sam wsadziłem taki zamiast mil mam kilometry)

Dodatkowo są także moduły umożliwiające przeskalowanie/dopasowanie odczytów z czujnika prędkości do niededykowanych liczników.

Chcesz wyważać otwarte drzwi?

Schematy łatwo sobie znajdziesz w google - wpisz softail evo speedometer pins i będziesz miał wszystko na tacy.

W softailu 99 rok licznik jest elektroniczny.

Wskazówką obraca silniczek elektryczny a nie ślimak.

Jaki to mechaniczny licznik?

Co ty chcesz tam wsadzić, że zadajesz takie pytania?

Jest kupa aftermarketowych liczników typu digital (bez wkazówek) plug and play.

Nie mówiąc o drugiej "kupie" zamienników oryginałów. (sam wsadziłem taki zamiast mil mam kilometry)

Dodatkowo są także moduły umożliwiające przeskalowanie/dopasowanie odczytów z czujnika prędkości do niededykowanych liczników.

Chcesz wyważać otwarte drzwi?

Schematy łatwo sobie znajdziesz w google - wpisz softail evo speedometer pins i będziesz miał wszystko na tacy.

dzięki za odpowiedz może jeszcze dopowiem ze motocykl był od odstaw robiony samodzielnie instalacja w nim to samoróbka ale spełnia wymagania i jezdzilem tak 12 lat z mechanicznym predkosciomierzem teraz po zmianach osprzętu poprawiam instalacje i zmieniłem predkosciomierz na eletroniczny z 2009 roku i zaczely się schody bo impuls z czujnika podany bezposrdnio na predkosciomierz jest nieczytelny brak wskazan na wskazówce podswietla się na moment kluczyk co sugeruje posiadania immobilaizera a tego nie mam odpowiedz jak możesz prosta : ja teraz przekształcić sygnal / czym by czujnik podal bezpośredni na predkosciomierz czytelny sygnal ? licze na odpowiedz

póki co dotarłem dzięki pomocy do diagramow polaczen i widze właściwe piny odpowiedzialne za przekazanie sygnalu z czujnika może to wystarczy sprawdze i wróce tu tymczasem dziekuje

Wydaje mi się, że licznik z 2009 będzie wymagał do działania komputera, którego w twoim moto brak (jest w nowszych z wtryskiem).

Druga sprawa, że nieumiejętne podłączenie licznika (pod złe piny) potrafi zakończyć jego żywot.

Sugerowałbym szukanie ori licznika do twojego rocznika, albo pójście w aftermarket .

sprawdzilem po pinach jak podłączyc bezposrednio i moze sie da sprawdze jutro to dam znac jak można rozwiazac ta zagadke do jutra tymczasem dzięki za wsparcie