Skocz do zawartości

Kymco People 250 - słabe osiągi


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Mam taki problem z Kymco People 250. Kupiłem go niedawno i generalnie skuter jest w dobrym stanie, bezwypadkowy i nie zmęczony. Problem jest taki, że przy odkręceniu gazu przyspiesza liniowo, tj wolno i raczej jak 125 niż 250. Zdarza się, że ma taki moment przy 60, 80 czy 90 że coś mu się "odblokuje" i jakby dostał małego turbo - przyspiesza o wiele lepiej niż zwykle. Wymieniłem filtr powietrza, pasek z rolkami. Co to może być?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dałeś za lekkie lub zbyt cięzkie rolki wariatora,przez co ciągle moze ślizgać się pasek,zamiast napędzać koło. Przejrzyj też sprzęgło,tj spręzyny i okładziny .Tak samo dzwon sprzęgła,jak jest niebiesko fioletowy to jest już przegrzany a to oznacza wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki kupiłem oryginalne, 20g. Sprzęgło oglądałem, nie jest przegrzane, okładziny są dość grube (niestety, nie zmierzyłem). Czy sprężynę powinno dać się łatwo ścisnąć rękoma, trzymając za talerz?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki kupiłem oryginalne, 20g. Sprzęgło oglądałem, nie jest przegrzane, okładziny są dość grube (niestety, nie zmierzyłem). Czy sprężynę powinno dać się łatwo ścisnąć rękoma, trzymając za talerz?

Kolego miałem na myśli spręzynki sprzegła,a nie spręzyne centralna.

Propo centralnej to są różne twardości. Soft,Medium,Strong ,czyli miękka,średnia i twarda,teoretycznie im twardsza tym lepiej,ale ma to sens przy tuningowanych silnikach wysokoobrotowych.Przy seryjnych są miekkie spręzyny

Jak trzymasz serię to lepiej niech tak zostanie,bo pożniej możesz mieć problem z wyregulowaniem całego napędu.

Edytowane przez SamotnyWilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zlokalizowałem problem. Membrana w gaźniku jest dziurawa. Skleiłem ją żeby zobaczyć jaka będzie różnica i jest kolosalna ;) Wiem że patent długo nie potrzyma, ale w Kymco 40 dni czekania na nową (zamówiłem i tak). Zamówiłem też używany gaźnik, z niby dobrą membraną, zobaczymy jak będzie.

 

PS ile może wytrzymać takie klejenie membrany? :D

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...