Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy z silnika .


Kaufik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoją wska, po wymianie tarcz sprzęgła, i łańcuszka sprzegła wydobywa się dziwny dźwięk z dolnej części cylindra, na początku myślałem ze to sprawa cylindra niestety po szlifie jest tak samo, nie mam pojęcia co to może być, wszystko złożyłem raczej dobrze choć robiłem to pierwszy raz. Dźwięk wydobywający się z silnika jest identyczny jak w tym filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo słychać ale wydaje mi się, że tam szumią zużyte łożyska lub szoruje o karter wyciągnięty łańcuszek sprzęgłowy. Opisz co dokładnie robiłeś, co wymieniałeś, a do czego się nie dotykałeś. Może to da jakiś kierunek, bo tak na odległość i na podstawie nagrania nie twojego silnika to jak u wróżki, tylko czary mary :excl: :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wueska stała w stodole około 25 lat była w dobrym stanie, odpalala troszkę sprzeglo nie domagalo wiec postanowiłem wymienić tarcze i przy okazji łańcuszek sprzegła bo tarl o śruby, wymieniłem wszytko robiłem zgodnie ze schematem, łańcuch idzie w lini nie trze o karter, po odpaleniu złapałem się za głowę bo dźwięk z cylindra był tragiczny. Rozebralem cylinder okazało się ze tłok nie wyglada za dobrze tak samo jak cylinder zrobiłem szlif, tłok z almotu i niestety dalej jest tak samo, dzisiaj wstawiłem stary łańcuszek bo juz nie miałem pomyslu ale dźwięk dalej jest taki jaki był. Mam nadzieje ze wszystko opisałem, dodam, że wal nie ma luzów,korba jedynie na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega napisał powyżej, moim zdaniem trzeba wymienić wszystkie łożyska, bo nawet jeśli chodzi.ły ładnie to po krótkiej pracy mogły w tempie przyśpieszonym paść. Również jak rozumiem wał nie był regenerowany, a niestety tu też mogą być zużycia, które dopiero po nawet chwilowej pracy ujawniają się w postaci szumu. Zresztą, jeśli tłok wyglądał źle to i inne zespoły pewnie były równie mocno zużyte.

Stare powiedzenie pszczół mówi: "rób coś dobrze albo wcale". Myślę, że bez rozpołowienia silnika i dokończenia remontu tego czego nie ruszałeś, nie obejdzie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...