Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl Supermoto/enduro dla piętnastolatka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem nowy na forum. Mam 15 lat, ok 170cm wysokości. Szukam pierwszego motocykla dla siebie. Ważne aby było to Supermoto/enduro (bardziej skłaniam się do SUpermoto)
Jakieś rady na co zwracać uwagę przy zakupie? Może ktoś ma jakieś wskazówki dla początkującego to chętnie przyjmę :)
Myślałem o zakupie używanego motocykla wyprodukowanego ok. 2010 roku do ceny 3.5k. Rozważałem zakup, rozebranie do zera, wypiaskowanie ramy, pomalowanie felg, oklejenie plastików, obszycie siodełka, wymiana manetek, tłumik, itp - warto się w coś takiego bawić? :) Teoretycznie mógłbym wydać więcej, ale wolałbym zrobić go po swojemu, idealnego dla mnie. Z chęcią wysłuchałbym waszych rad oraz sugestii. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem nowy na forum. Mam 15 lat, ok 170cm wysokości. Szukam pierwszego motocykla dla siebie. Ważne aby było to Supermoto/enduro (bardziej skłaniam się do SUpermoto)
Jakieś rady na co zwracać uwagę przy zakupie? Może ktoś ma jakieś wskazówki dla początkującego to chętnie przyjmę :)
Myślałem o zakupie używanego motocykla wyprodukowanego ok. 2010 roku do ceny 3.5k. Rozważałem zakup, rozebranie do zera, wypiaskowanie ramy, pomalowanie felg, oklejenie plastików, obszycie siodełka, wymiana manetek, tłumik, itp - warto się w coś takiego bawić? :) Teoretycznie mógłbym wydać więcej, ale wolałbym zrobić go po swojemu, idealnego dla mnie. Z chęcią wysłuchałbym waszych rad oraz sugestii. Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3.5k z tego rocznika to tylko chiński wynalazek.

Najpierw ogarniaj mechanikę a na koniec wygląd. Prawdopodobnie będzie tak, że doprowadzenie do technicznego porządku sprzętu pochłonie większość budżetu

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sb ogarnąć coś starszego, ale trwałego, gdzie po roku nie będzie konieczny remont silnika, reszta jak Fincher powiedział, najważniejsza mechanika, wygląd , zwłaszcza w sportach enduro, gdzie i tak wszystko co chwila się rysuje, jest rzeczą drugoplanową, jeśli spodoba Ci się jakiś moto, nie kupuj "na hurra", poczytaj o jego wadach i zaletach, poszukaj sb jak sprawdzać motocykl przed zakupem lub weź ze sobą kogoś, kto się na tym zna, a i kolejna dość ważna sprawa, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z enduro, nie szalej z wysokimi pojemnościami na start, duża moc lubi wymykać się spod kontroli, do tego idzie większa masa, którą też trudniej opanować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, [/size]Jestem nowy na forum. Mam 15 lat, ok 170cm wysokości. Szukam pierwszego motocykla dla siebie. Ważne aby było to Supermoto/enduro (bardziej skłaniam się do SUpermoto) [/size]Jakieś rady na co zwracać uwagę przy zakupie? Może ktoś ma jakieś wskazówki dla początkującego to chętnie przyjmę :)[/size]Myślałem o zakupie używanego motocykla wyprodukowanego ok. 2010 roku do ceny 3.5k. Rozważałem zakup, rozebranie do zera, wypiaskowanie ramy, pomalowanie felg, oklejenie plastików, obszycie siodełka, wymiana manetek, tłumik, itp - warto się w coś takiego bawić? :) Teoretycznie mógłbym wydać więcej, ale wolałbym zrobić go po swojemu, idealnego dla mnie. Z chęcią wysłuchałbym waszych rad oraz sugestii. Z góry dziękuję za pomoc :)[/size]

 

Nie wiem gdzie zamierzasz tym jeździć ale jeśli w teren to moim zdaniem szkoda czasu na jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne. Ubłocone wszystko wygląda tak samo ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem o zakupie używanego motocykla wyprodukowanego ok. 2010 roku do ceny 3.5k

 

takie rzeczy to tylko w erze to raz a dwa koło 2010 już mało było sensownych 50 w SM

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...