Skocz do zawartości

Yamaha YZF R 125 - bierze olej


Topaz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pewien problem z moją maszynką, ostatnimi czasy zauważyłem dosyć spore straty oleju który w niewyjaśniony sposób wyparowuje z silnika :blink: Moto to Yamaha YZF R 125, z roku 2008, ok. 21 tys przebiegu. Wychodzi mi na to że średnio motocykl wypija mi ok 0,8l oleju na 1000km - jak dla mnie to sporo. W garażu nie widać żadnych wycieków, ogólnie silnik suchy, a z drugiej strony nawet przy szybszej jeździe nie dymi nic a nic. Silnik chodzi równo i nie zauważam też większych spadków mocy, gdyż V-max z moją wagą :biggrin: to jakieś 117-120 km/h - czyli raczej w normie, jak na ten model.

Byłem z tym u mechanika od motocykli ( jedynego jakiego znam w okolicy) i stwierdził że potrzebny remont silnika, do wymiany tłok, pierscienie i uszczelniacze zaworowe, koszt to ok. 800zł - jak dla mnie sporo

Ktoś może miał podobny problem? może da się to zrobić mniejszym kosztem? ( chociaż z tego co sprawdziłem to koszt remontu to w 60% robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od stylu jazdy. Jak dużo jest jeźdżone w okolicach czerwonego pola to nie ma siły, będzie brał olej, i nie będzie to oznaczało że skończył się tłok.

 

Czyli wymienię tłok z cylindrem a i tak będzie brał olej? hmmm.. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo? Mniejszym kosztem? Wcale to dużo nie jest. Normalnie to Trzeba dać ok. 2000 za części i robotę u dobrego mechanika. Nowy tłok nowe pierścienie, uszczelniacze zaworowe, docieranie zaworów regulacja luzów i masz jak nówkę. Nie radzę robić po kosztach bo gwarantuje Ci, że nie będziesz zadowolony.



Jeśli będziesz piłował to tak. Każdy motocykl będzie brał olej w takich warunkach.

Co za brednie. Po remoncie lub na nowym silniku 4t nie ma prawa brać oleju a już na pewno nie silniki Yamaha..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymienię tłok z cylindrem a i tak będzie brał olej? hmmm.. :sad:

Zależy. Masz dwie opcje, można (chyba jeszcze są) kupić chinola i wtedy może być różnie. Natomiast jak kupisz oryginał to nie powinien brać grama, nawet kręcony do odcinki czyli u Yamahy do 10500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...