Skocz do zawartości

Kapie olej, nie wiem co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, od dwóch sezonów jestem posiadaczem Road Kinga rok produkcji 2010.

Mam go drugi sezon i w tym sezonie pojawiły mi się wycieki oleju. Nie jest tego dużo, ale..... .

 

Przed wyjazdem do Karpacza wymyłem odtłuszczaczem mokre miejsca .

Przed jazdą, po całej nocy nie było śladu oleju. po zrobieniu ok 650 km spód moto wygląda jak na zdjęciu.

Pod motocyklem kałuża wielkości pięciozłotówki.

Ja wiem, ze pytanie o radę i stwierdzenie nieprawidłowości na podstawie opisu i zdjęć to jak wróżenie z fusów.

Ale może ktoś coś wypatrzy, może ktoś miał podobny przypadek. Proszę o radę.

Na moje oko, wygląda to tak, jakby przepuszczały wszystkie możliwe miejsca, korki, śruby, uszczelki.

Póki co olewam to, poziom oleju nie spada.

Czy to poważna sprawa czy to pierd.....lić ?

z góry bardzo dziękuje za pomoc.

 

post-53026-0-02319200-1502130850.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuje,

Zauważyłem ze okolice czujnika ciśnienia są wilgotne.

Filtr też sprawdzę.

Dziś przyjrzę się temu bliżej.

Będę patrzył "od góry"

 

Chyba jednak czujnik ciśnienia oleju.

 

 

 

 

 

 

 

 

post-53026-0-10121300-1502216512.jpg

Edytowane przez Suru 40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie jest czujnik ciśnienia oleju.

W serwisie H-D dowiedziałem się to kable od ładowania.

To musi być słaby punkt, w salonie stały dwa używane motocykle, obydwa były w tym miejscu mokre.

Doradzono mi, wywinąć gumę, odtłuścić i uszczelnić silikonem.

Ma ktoś może inne pomysły jak zlikwidować to pocenie?

Edytowane przez Suru 40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jaki silikon??

Przeciez na tym forum juz był ten problem opisywany przez Roberta J !

O-ring pod ta gume kładziemy bez rozbierania sprzegła... :rolleyes:

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poradził Robert J. podłożyłem pod gumę "O"-Ring.

Ja zastosowałem 14x 2,5 ( dla przypomnienia, 14 - średnica wewnętrzna , 2,5 grubość, średnica gumy).

Łatwo nie było, zobaczę czy trzyma dam znać.

Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co znaczy podlozylem pod gume i nie mowie ze zrobiles zle, ale podejrzewam ze podlozyles O-Ring pod gumowa flansze ktora juz wystaje poza obudowe karteru.

Uszczelka gumowa statora w ktorej ida kable przechodzi przez karter i ma budowe harmonijkowa, sa na niej bodajze 3 flansze uszczelniajace, O-ring dobrze jest usadowic za pierwsza flansza liczac od zawnetrznej strony (dalej nie wepchasz), wtedy masz pewnosc ze bedzie ok. Stad pisalem ze przy umiejscowieniu O-Ringu nie powinno sie go pokaleczyc, jesli nie dasz rady przepchnac go poza flansze uszczelniajaca ktora znajduje sie karterze, to chociaz wepchnij ten O-Ring zeby siedzial w obudowie a nie byl poza nim jako tylko dodatkowa guma na gumie. Tu masz widok jak zbudowane jest to uszczelnienie kabli statora

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Robert J.

Z tego co piszesz to zrobiłem źle. Dodatkowo uszczelniłem kołnierz wystający na zewnątrz.

Problem jest z przełożeniem "O" - Ringa przez gumę która zakończona jest stożkiem i przylega do obudowy silnika.

Aby zrobić tak jak Ty radzisz, muszę mieć mniejszy i przede wszystkim cieńszy "O"-ring. Grubość 2,5 to za dużo.

Prawdę mówiąc liczyłem, że "wskoczy" w otwór ale niestety, ułożył się na korpusie .

Problem jest tez taki, że guma uszczelniająca, wystająca na zewnątrz da się odchylić na max.3 mm.

Zaopatrzę się w kilka cieńszych "O"- ringów i będę obserwował czy się poci.

Plastikowe narzędzia już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...