Skocz do zawartości

Honda S-Wing 125 Kapiący Olej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Honde S wing z 2007 r, przebieg około 22tyś, od pewnego czasu zauważyłem że z silnika zaczął delikatnie kapać olej .

Puszcza kilka kropel dołem, zawsze po przejechaniu jakiegoś odcinka.Miejsce wycieku to otwór powyżej korka spustu, wygląda jak jakiś ''przelew''.

Być może ktoś miał do czynienie z taką usterką , zaznaczyłem miejsce na czerwono.

 

Z góry dziękuję z podpowiedź

post-90643-0-93872500-1501689010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sprawdzałem, jeśli by tam była jakaś śrubka to pozostawiała by jakiś ślad, olej wycieka w trakcie jazdy i tuż po zatrzymaniu puści kilka kropel.

Gwintu na 90% nie widzę , może ktoś ma na forum S winga, szukam w necie na youtube i nic, na alleg... zmalałem osłonę i widzę że też jest zabrudzona w tym mijescu.

 

 

Zastawiam się czy nie jest to spust którym leci olej jak puści uszczelniacz pompy wodnej ale to tylko domysł:

http://allegro.pl/honda-pantheon-125-4t-dekiel-oslona-i6873883420.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A to nie jest wyjście jakiejś odmy? Może trzeba to rozebrać i wyczyścić??

Poza tym myślę sobie, że warto w sprawach skuterowych zapytać ludzi śmigających na tego typu sprzętach. Na przykład tu: http://forum.burgmania.net/

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Posiadam honda pantheon 125 . Mam to samo. Jeśli cieknie z tej dziurki . Do wymiany jest uszczelka tu z boku gdzie pompa wody.jesli nie trzyma uszczelka to tym małym otworem bd leciał olej . Dlatego po to ona jest. 

Screenshot_20190703-233811_Google.jpg

Edytowane przez Mattttt
Zdj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam posiadam Hondę fes 125 swing z 2012 

 

1-pytanie nie wiem, jaki olej silnikowy, przekładniowy, hamulcowy

 

2-pytanie nie wiem gdzie jest wlew do oleju przekładniowego

 

3-pytanie nie miała lusterek i teraz nie wiem, jakie kupić, jaki musza mieć gwint oraz 

 

Wysokość lustra w najwyższym miejscu -

Szerokość lustra w najszerszym miejscu -

Długość całkowita ramienia  - 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...