Skocz do zawartości

Honda CBF 600 2004r. - niepokojące dźwięki z silnika.


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
ostatnio mój kochany motocykl uraczył mnie niezbyt miłym dla ucha dźwiękiem. Poniżej link do filmu:
Dźwięk na moje ucho nasila się najbardziej przy pokrywie sprzęgła, aczkolwiek lekko na prawo od niego dźwięk też jest mocno słyszalny. Na 99% nie dobiega on z lewej strony motocykla, i na 99% nie jest to góra silnika. Jest to taki dźwięczny, trochę dzwonkowaty, o nieregularnych interwałach dźwięk. Na obecnym oleju motula 10w40 zrobiłem ok. 3k km.
Dodam, że w niedzielę trochę poszalałem, wysokie obroty, redukcja przy wysokich obrotach, ostre przyśpieszanie.
Ktoś ma pomysł co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie,
Inclouds

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podaj przebieg moto i czy 5100, który pewnie wlałeś lejesz zawsze czy zmieniłeś teraz, jeśli tak to z jakiego. Jak zmieniam olej na inny, to często odkrywam różne nowe "oblicza" dźwiękowe moto. Generalnie Honda ma głośne kosze sprzęgłowe, a po ostrym użytkowaniu motocykla i wiekszym przebiegu, mogą się nasilać z czasem. Jeśli nie masz uślizgów na biegach to o tarcze czy przekładki bym się jeszcze nie martwił. Zdarzyło mi się również zdiagnozować dokładnie takie chrobotanie jako zużyty łańcuch napędu pompy olejowej. Słabo na tym filmiku słychać, więc ciężko mi określić cóż to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...