Skocz do zawartości

Całe nowe oświetlenie motocykla, LED vs żarówki LED vs zwykłe żarówki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w trakcie przebudowy Yamahy xs400 '81, i nie mogę się zdecydować jakie lampy i kierunkowskazy zastosować Ledowe, zwykłe z ledowymi żarówkami czy po prostu zwykłe żarówki... Od tygodnia szperam po internetach i jak to bywa jedni wychwalają drudzy przestrzegają przed ledami. Chciałem zastosować taką lampe tylnią http://www.brands4bikes.de/beleuchtung/ruckleuchten/rucklichter/shin-yo-led-rucklicht-boston-schwarze-basisplatte-getontes-glas.html

Ale po moim internetowy researchu'u niczego już nie jestem pewien czy LEDy są lepsze od stockowych rozwiązań, może ktoś ma doświadczenie z akcesoryjnym oświetleniem i może doradzić jaki system jest najbezpieczniejszy. Bo o to w sumie mi chodzi żeby moje światła stopu czy kierunki były dobrze widoczne.

 

Lekko się chwaląc swoim złomem załączam zdjęcia zaraz po kupnie post-39681-0-14507100-1495484882_thumb.jpg

i po odrobinie dłubania :)

post-39681-0-96012100-1495484890_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystko zależy pd tego co podoba się Tobie, co jedna opinia to bedzie inna, a itak większość oceniających nigdy nie miało okazji ocenianego przedmiotu testować, ja osobiście używam ledów, np w samochodzie jako oświetlenie wnętrza(ciepła barwa, a nie wiejski niebieski ;p), w dwóch mieszkaniach też zmieniłem całe oświetlenie na led (tak wiem, trochę odbiegam od tematu) . Jeśli podobają Ci się ledy to kupuj, tylko nie z najniższej półki. Tanie ledy mają słabe podzespoły i po chwili przestają świecić. Dobra lampa ledowa ma bardzo widoczny stop wiec z bezpieczeństwem nie powinno być problemu. Grunt to homologacja bo jak by ktoś się w Ciebie wj.bał to może być problem że nie widział itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu nasuwa się pytanie jaki przedział cenowy zapewnia produkt dobrej jakości. Lampa którą podałem w pierwszym poście jest relatywnie tania... A może ktoś mógłby podać marki produktów które cechują się dobrą jakością. Ja osobiście z elektroniki to kupowałem KOSO ale akurat lamp u nich nie znalazłem odpowiednich do mojego projektu.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć odpowiednik takiej lampy np z firmy Hella czy też Bosch. Ta z linku jest stosunkowo tania więc można śmiało zaryzykować i kupić. Gdyby się kiedyś zj..ała to tanio można ją naprawić, ewentualnie samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam do was pytanie czy ktoś z was używał może żarówek LED zastępujących żarówki H4/H7 w motocyklu. Miałem w Firebladzie założone Bi-xenonowe palniki wraz z przetwornicami slim firmy Vertex i ogólnie było naprawdę nieźle. Po montażu za 30zł ustawiałem światła na stacji diagnostycznej (barwa palników 4300K-Zimny Biały). Widoczność zwiększyła się kilkukrotnie i nie zauważyłem wcale żeby kierowcy mrugali mi światłami sygnalizując że ich oślepiam. Do czego zmierzam chciał bym zrobić takiego moda w obydwu motocyklach natomiast nie mam za bardzo gdzie upchnąć przetwornic (nawet tych w wersji slim, w związku z tym myślałem nad żarówkami led firmy Philips. Podobno efekt taki sam tylko bez zbędnych kabli i przetwornic.

 

Myślałem o czymś takim

 

http://allegro.pl/zarowka-led-h4-4000lm-philips-luxeon-zes-motocykl-i6577010974.html

 

co sądzicie? ma ktoś jakiś doświadczenia z tego typu oświetleniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym temat. Te żarówki nie rozpraszają jak żarnikowe. Bądź pierwszy i podziel się wrażeniami.

P.S. 4300K to ciepły biały.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda snop światła? Ma odcięcie? Czy plastikowa obudowa lampy nie stopi się? Ledy osiągają wysoką temp.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest widoczne odcięcie ale nie rzuca się w oko, lampę mam szklaną ale mimo wszystko nagrzewa się zdecydowanie mniej niż tradycyjne h4. Mierzyłem termometrem na postoju osiąga 68st. A podczas jazdy 54st.

Edytowane przez Techdx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy stówy za żarówkę? To ja jeszcze poczekam...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale moja Hondzia ma tylko jedną lampę :)

 

Wymieniłem w sumie wszystkie inne (bo lżej dla aku) ale główna zostaje. Poza tym w nakedach nie ma miejsca w obudowie lampy na taką bulbę z tyłu.

Ale technologia idzie do przodu, liczę na to że kiedyś to będzie miało sens :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...