Skocz do zawartości

Problemy z Suzuki GS400 80r, Gaźnik czy coś innego? Help!


Piluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!!!

Po paru latach absencji mam zamiar wrócić do latania moto. Wczoraj oglądałem stare ale bardzo wdzięcznie wyglądające Suzuki GS400 E z roku 80. Ma przelatane ponoć 68000km. Jest jednak problem, po zapaleniu motocykl nie trzyma wolnych obrotów/gaśnie a ja się trzyma gas to dławi się, szarpie nim i z jednej rury leci czarniejszy dym. Właściciel który sprzedaje mówi, że on miał ten problem i ze to chyba gaźnik przelewa i że jedna świeca była czarniejsza. Wymienił świece, przedmuchali mu gdzieś kompresorem gaźnik i podobno pomogło na jakieś dwa dni i znowu to samo. Ale mówi, że on nie miał czasu się tym zająć i teraz rok stał i sprzedaje ale ze to na 99% gaźnik. Nie znam się na mechanice dlatego bardzo licze ze coś podpowiedzie bo któs już mi sugerował ze może nie być kompresji na jednym tłoku i ze to grubsza sprawa. Nie chce się wbic na mine i nie mam nikogo kto by mógł mi to sprawdzić (wypadłem z obiegu ; )

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc - Moto z okolic Piaseczna/Mazowieckie

Szerokości, 5!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do starszych moto części zamienne są szalenie drogie. Zalecam ostrożność. Może być tak, że porządny remont gaźników na nowych szpejach przekroczy 2 tys zł.

Właściciel prawdopodobnie zna ceny i próbuje się pozbyć sprzęta.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak w środku nie jest jakis mocno pordzewiały ale czysciutki tez nie, dym miał raczej ciemny kolor, moto odpalony z kopniaka bo aku za słaby i podpięty kablami był pod auto. dziwi mnie to, że stało mu się to niedługo po kupnie w zeszłym roku, wymienił świece bo jedna była okopcona i szarpało już, przdmuchał gaźniki w jakimś serwisie, złożyli i zaraz pojawiło się to samo i tylko z jednej strony, kopci jedna rura, to co znowu gaźnik tylko się zapchał w ten sam sposób? Mam go oglądac jeszcze raz jutro i się przejechać bo naładuje akumulator. Cena za moto 3500, ale jak mam włożyć kolejne 2000 i jeszcze nie wiadomo gdzie to robić to trochę kiepsko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

old schoole podobają mi się, wolę tego leciwego gs-a który wygląda jak caferacer i jest jeszcze palony z kopniaka niż np starego bandita czy diversion, dużo bardziej zajawkowy :) to gsx550 śliczne faktycznie ale cena tez x2 niż ten który oglądałem, pewnie warto jak się ma na to budżet ;)

Rozmawiałem jeszcze raz dzisiaj z właścicielem i dalej mówi że to musi być jakiś syf w gaźniku i że trzeba dokładnie przeczyścići tez bak może oczyścić, że na pewno to nie jest nic z cylindrem czy tłokiem bo by kopcił na niebiesko to raz a dwa że ponoć można sprawdzić kopiąc go na biegu i wtedy się rusza i to znaczy o kompresji (nie ma pojęcia o takich cudach). Jutro jeszcze mam jazde testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piluch, jak to jest "drobnostka" to niech ci zrobi te gaźniki. Nie daj się wegnać w koszty.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Właśnie wiem, no nic zobaczymy jutro, może jeszcze coś wymyślę, dzięki!!!

 

Trochę Cię rozumiem, teraz jest moda na kopniaka, +100 do szacunu pod tęczą :D. Ale też często czar pryska po pierwszej jeździe takim starociem ;)

Trochę Cię nie rozumiem bo tęczy już dawno nie ma :) Ale z drugiej strony F3....600tka :DDD -100 pod Mc'em :D

Jak latałem litrem zawsze mieliśmy z nich ubaw ;) Teraz wystarczy mi klasyk caferacer na kawke

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaźniki do czyszczenia... nie mylić z przedmuchaniem kompresorem....!!!!

A potem po wyczyszczeniu, ponowna regulacja z uwzględnieniem zuzycia, dopiero jak nie dadzą się wyregulować, to być może potrzebne dyszki/ rozpylacze/iglice...

...ale dla pewnosci można zrobić próbę ciśnienia sprężania, jak będzie ok. 8 atm w obu cylindrach można śmigać, najwyżej trochę oliwy będzie pobierać ( a jak były nowe też pobierały)

Czyszczenie gaźników to jak mocno brudne 250-300 zł + regulacja 100 + 40 zł - za 2 filterki paliwa ( nie chińskie gów...a), to tak w okolicach mniej więcej liczą... troszkę drożej jak wymiana czegoś w gaźnikach...

 

tutaj przykładowo

450 2 cylindrowa... nie są powalające te ceny dyszek...

 

http://www.mrcycles.com/oemparts/a/suz/50d3f03df8700230d8b4b85f/carburetor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...