Skocz do zawartości

Harley davidson Road King wymiana oleju w skrzyni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem którego rozwiązania nijak znaleść nie mogę. Mam harleya road king z 2011 r Do tej pory wymieniałem olej w silniku raz na sezon i było ok. Wczoraj znalazłem jeszcze jedną śrubkę spustową - po jej odkręceniu wyleciało około 0.5 litra oleju , ale jest to zupełnie inny olej niż ten z silnika. Śrubka była w skrzyni - obok tej którą zwyczajowo spuszczam olej, wniosek jest taki że najprawdopodobniej jest to olej od mokrego sprzęgła ( 0,5 litra na całą skrzynie -trochę mało) Może ma ktoś wiedzę czy rzeczywiście jest to mokre sprzęgło i jaki tam olej należy wlać .

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym motocyklu masz trzy korki.Wszystkie są takie same.Jeden z silnika ,drugi ze skrzyni biegów a trzeci z mokrego sprzęgła.W zasadzie możesz wlać do wszystkich tych układów olej silnikowy motocyklowy .Ja lałem Amsoil MCV 20 W 50.Do silnika galon,a do pozostałych otworów po kwarcie.Wlew do skrzyni jest obok silnikowego,a do sprzęgła należy odkręcić duży okrągły dekiel z lewej strony.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup sobie książkę Clymera, do Twojego modelu:

 

http://allegro.pl/harley-davidson-touring-flh-flt-2010-13-instrukcja-i6779111888.html

 

Jest świetnie napisana, nawet laika prowadzi krok po kroku przez wszystkie czynności obsługowe i serwisowe.

Sam korzystam z niej i polecam.

Wydatek niewielki, a sporo problemów możesz zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20W50 do skrzyni raczej słabo... Do skrzyni powinienes nalać 80W90 przekładniowy...

trzeba isc z duchem czasu i zostawić stereotypy korzytsac z czasow i technologi kosmicznej . Oleje Amsoli ,rekomendują jeden olej do wszystkiego , sam sie nie przełamałem nalałem 75w-110 do skrzyni .

 

oto tabela olejów co gdzie i jaki lac

http://www.performanceoilsltd.co.uk/harley_motorcycles.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tabela kiepsko wygląda, szczególnie jak się porówna z cross reference pod spodem...

 

MCV daja jako odpowiednik Formuli, a to jest olej do skrzyni sprzęta co stoi w garażu...

 

Transmission to SVT lub SVO, i to się nadaje do skrzyni która ma latać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tabela dobrze wygląda tylko my mentalnie jeszcze jesteśmy w latach 80 tych , i trudno nam jest zaakceptować ze jeden olej możne być dobry do wszystkiego . Sam sie nie przełamałem . Ale przy nastepnej wymianie kto wie , poczytam więcej dowiem sie więcej . I przestałem z góry zakładać ze mam zawsze racje tabela jest zrobiona na bazie testów a nie na gębę. Zawsze gdzieś po środku leży prawda

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak - olej silnikowy nie do końca spełnia warunki dla przekładni - w tym wypadku skrzyni biegów. O ile warunki termiczne oraz wymagania smarowe dla silnika i sprzęgła są OK, o tyle nie wierzę, że MCV spełnia wszystkie warunki dla przekładni (oczywiście w silniku olej smaruje rozrząd, ale tam są inne siły i obciążenia niż w skrzyni).

 

Najprostszy przykład z mojej firmy - oddaliśmy do regeneracji przekładnię od maszyny, po 6 tygodniach przekładnia w gorszym stanie niż poszła do regeneracji; została zalana zwykłym olejem przekładniowym i po rozgrzaniu olej spłynął - zatarte łożyska, luzy i ślady na zębach, bo jak olej spłynął to nie było między zębami "poduszki hydraulicznej" amortyzującej zmiany obciążeń...

 

Oczywiście MCV w skrzyni cos tam da, ale rzepakowy do smażenia tez będzie lepszy niż skrzynia pracująca na sucho...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć wszystkim ..Jak miałem rometa potem junaka i urala i 16 lat na karku to było wszystko takie proste...i stało się mam od roku HD fatboya FLSTF z 2005 i 45 lat na karku ...i kociokwik niezły już ze wszystkim ... to może mi ktoś poradzić jaki olej i gdzie w moim HD mam wlać ? ... zrobiłem serwis w jednym z serwisów i po roku nie mam już zaufania po przeczytaniu postów ... Z góry bardzo dziękuje ..Pozdrawiam wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź :) ...gdzie wlać wiem wiem tylko jaki , jak poczytałem powyższe posty :) a w serwisie spotkałem się z tym, że wlał mi gość z oryginalnej butelki a potem po dwóch miesiącach poleciałem na dolewkę i z baniaka ogólnego mi dolał .. no i właśnie na pytanie co to za olej to lakoniczna odpowiedź padłą - cyt. "nie martw się to taka konstrukcja że pojedzie na jakim czymkolwiek" ..a to mnie nie bawi , szczególnie po mechaniku, który przez ostatnie 10 lat opiekował się moimi autami ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...