Skocz do zawartości

Hamowani silnikiem. Dziwny dźwięk. Pomocy!!! Thundercat 600


kamil121193
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moim thundercatem. Na wstepie dodam że zimą przeszedł remont skrzyni. wszystkie biegi ładnie wchodzą, nie przycinają sie i nie wyskakują. Problemem jest to że podczas jazdy i hamowania silnikiem motocykl wydaje dziwny dźwięk. Jakby jakieś skrzeczenie albo coś w tym stylu. dźwięk ten jest dosyć głośny. nie jest tak przy każdym hamowaniu silnikiem no ale w większości przypadków tak jest. Podczas gdy hamuje silnikiem i występuje ten dźwięk nacisnę klamkę sprzęgła i wszystko ucicha. Może ktoś by mi podpowiedział co może się tam dziać bo już nie mam siły. Rozbierałem już drugi raz silnik bo myślałem że to może jakieś łożysko ale w silniku jest wszystko w najlepszym porządku. Proszę o pomoc !!!

 

Dzisiaj został wyminiony cały napęd i niestety nadal bez zmian :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może niewłaściwie zostały wydystansowane wałki w skrzyni biegów. Ona wydaje taki odgłos tylko w sytuacji odwróconego obciążenia - gdy koło napędza silnik. W momencie włączenia sprzęgła znika to odwrócone obciążenie i hałas cichnie.

Nie pomyliłeś zębatek niechcący?

Zweryfikowałeś łożyska skrzyni przed montażem?

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia została wymieniona kompletna. Przed montarzem byłem u mechanika z tą skrzynią i mówił ze jest w bardzo dobrym stanie. Teraz gdy rozebrałem silnik drugi raz też byłem u mechanika tylko już drugiego i też mówi że skrzynia jest w bardzo dobrym stanie :/



łożyska były weryfikowane teraz przy drugim rozbieraniu silnika bo też myślałem o łożyskach. No ale łożyska też były ok. Dodam jeszcze że jak jeżdże sam to ten dźwięk słychać ale tylko czasami i dużo delikatniej. Słychać tylko go np na jakiś dołkach. Tylko wtedy słychać takie jakby metaliczne stuknięcia. Na prostej drodze tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by nie cichło po wciśnięciu sprzęgła.

Może by jednak cichło...

Kolega nie pisze, że to dźwięk lub jego brak NA POSTOJU tylko W CZASIE JAZDY.

Sprzęgło w tym momencie rozłącza "napęd" od strony koła od "obciążenia" jakim jest silnik.

 

Trudno mi oceniać powody po objawach, tym bardziej, że dźwięki "z przodu"...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...