Skocz do zawartości

Problem z biegami Beta rr 50 2007r.


Vizy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy i jeżdżę na moto Beta rr 50 z 2007r, Silnik am6. Mam go od 2 lat, gdy go kupiłem sporadycznie ciężko wchodziły biegi albo wyskakiwały. Z biegiem czasu problem zaczoł się nasilać i co chwilę bieg albo "wyskoczy" albo coś się blokuje i nie jestem w stanie dobić szóstego biegu. Luzy wchodzą mi pomiędzy różnymi biegami nawet jak nie zmieniam szybko i jade spokojnie. Proszę o radę co może być tego powodem. Jeśli coś jest niejasne proszę pisać. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Edytowane przez Vizy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powód wyskakujących biegów może być nie umiejętne zmienianie biegów bez sprzęgła, zmiany biegów np. z 6 do 1 itd. Naprawić to możesz np. rozbierając silnik i po prostu sprawdzić co jest nie tak a jak nie masz za bardzo pojęcia o mechanice motocykli to oddaj motocykl do mechanika. Z twojego opisu nie wygląda za kolorowo i chyba czeka Ciebie wymiana skrzyni biegów lecz to wszystko się okaże po oględzinach silnika.

8a0602965680de3afb609e7f7de6e72e_orig.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tego rodzaju niedomagania jest uszkodzenie przeciążeniowe wewnętrznego mechanizmu wybierania biegów.

Uszkodzenie najczęściej spowodowane jest wywrotką motocykla na lewą stronę.

Do naprawy.

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

skrzynia do rozbiórki prawdopodobnie krzywe wodziki

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...