Skocz do zawartości

Bmw r1100rs czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od długiego czasu, przeglądam internet w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego modelu, który by mi odpowiadał. Szukam czegoś na spokojne trasy, dojazdy do pracy, na czym prosto i wygodnie bym siedział ;-)

Mam 190cm wzrostu i 85kg wagi. Podobają mi się stare chopperki np. magna, ale są małe. Ostatecznie, przedwczoraj trafiłem na bmw. Są dosyć tanie, bo do 8000zł widzę, że można coś dostać. Jak się sprawy mają, jeżeli chodzi o eksploatacje? Silnik boxer, za dużo nie wiem o nim. Jak z częściami gdyby przydarzyła się jakaś awaria? Są to sprzęty wytrzymałe, czy raczej awaryjne? Ile taki sprzęt pali i ogólnie, czy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare chocdza bez zarzutu, tylko srubokret do wyregulowania gaznikow musisz ze soba wozic, problemy sa z nowymi.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motocykl nie zmęczony to takie BMW pojeździ jeszcze długo. Te boxery dość specyficznie pracują ale po pewnym czasie nawet zaczyna się to lubić. Mi bardzo odpowiada taka charakterystyka pracy. Z częściami do starszych beemek też nie ma problemu. Wszystkie części dostępne są w oryginale i to za małe pieniądze, czasami kosztują niemal tyle samo co zamienniki. Wg mnie dostępność części dużo lepsza niż w przypadku japońców.

 

 

Te stare chocdza bez zarzutu, tylko srubokret do wyregulowania gaznikow musisz ze soba wozic, problemy sa z nowymi.

 

:crossy:

E, majster, ale chyba nie w przypadku R1100RS? Bo to na wtrysku jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że specyficznie pracują? Jakie są Twoje odczucia? Jeżeli chodzi o jazdę, zależy mi na takim motorku, którego nie musiałbym kręcić, tylko spokojnie, gładko przyspieszyć do tych powiedzmy 120km/h i tak sobie śmigać ;-) A jak z wyważeniem tego motocykla? Mocno czuć wage podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motocykl nie zmęczony to takie BMW pojeździ jeszcze długo. Te boxery dość specyficznie pracują ale po pewnym czasie nawet zaczyna się to lubić. Mi bardzo odpowiada taka charakterystyka pracy. Z częściami do starszych beemek też nie ma problemu. Wszystkie części dostępne są w oryginale i to za małe pieniądze, czasami kosztują niemal tyle samo co zamienniki. Wg mnie dostępność części dużo lepsza niż w przypadku japońców.

 

 

E, majster, ale chyba nie w przypadku R1100RS? Bo to na wtrysku jest :P

 

przeca mowic o gaznikowcach :icon_mrgreen:

 

Co to znaczy, że specyficznie pracują? Jakie są Twoje odczucia? Jeżeli chodzi o jazdę, zależy mi na takim motorku, którego nie musiałbym kręcić, tylko spokojnie, gładko przyspieszyć do tych powiedzmy 120km/h i tak sobie śmigać ;-) A jak z wyważeniem tego motocykla? Mocno czuć wage podczas jazdy?

 

W niemieckim jest na to specjalne okreslenie

 

Gummikuh _ czytaj gumowa krowa, jak dasz gazu to siodlo idzie w wierch :icon_mrgreen:

 

Wada jest, ze powyzej pewnych wyzszych obrotow nastapuja vibracje, co Prawda nie takie jak w HD ale mrowki w reach chodza dlugo po zakonczeniu jazdy.

 

Jezeli Ci to nie przeszkadza to wszystko gucio. Bxery albo kochasz albo nienawidzisz, ja wole rzedowe czworki :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale nadal zastanawiam się nad bmw r1100rs lub bmw r850r. Teraz mam pytanie dotyczące tego drugiego... Chodzi o koła, o ile w r1100rs, koło lepiej zasłania wydech, o tyle w r850r jest bardziej do góry ;-( Skąd zdobyć koła szprychowe do modelu r850r? Oczywiście chodzi o cene. Znalazłem na jakiejś stronie oryginalne nówki, ale ponad 3000tys zł za sztuke, więc nie przesadzajmy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze zakladam kolejny temat, ale poszukuje pilnie kogos z wloclawka lub okolic. Chodzi mi o kogos, kto spojrzy na motocykl fachowym okiem, przed tym jak ja go zobacze, poniewaz zbytnio sie nie znam. Cena wydaje sie byc atrakcyjna, dlatego pisze, ze to pilne, zeby mi go ktos nie sprzatnal sprzed nosa :-) w podziece, osobiscie przywioze czteropak :-) przepraszam, ale moj chinski telefon nie robi polskich znakow :-( ktos chetny, piszcie tutaj lub prywatnie, pilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...