Skocz do zawartości

Kupno rm 250 - regulacja gaźnika, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na pierwszy motocykl planuje kupić RM 250 z 1997 roku( nie za mocne jak na pierwszą crossówke/enduro? ) za przystępną cene dlatego jestem tak do niego przekonany :)

Cena około 5,5 tyś.

Cross 2 mh od dużego remontu.

Jest oczywiście minus, odpala tylko na pych, ale po odpaleniu chodzi i nie gaśnie, sprzedający pisze, że należy wyregulować gaźnik, ale z tego co wyczytałem to nie wcale takie proste, dysze itp.

I tutaj prosze o rade, nie wiem czy ryzykować i go kupić, oddać do mechanika aby to wyregulował- kompletnie nie mam pojęcia ile by to mogło kosztować, także też możecie napisać jak się orientujecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jakiegos starocia chcesz, Hayabuse od razu bier ! :icon_mrgreen:

 

Wczesniej wez jednak zimny prysznic, bo rzucasz sie z motyka na slonice czy jakos tak :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździłeś jakimś crossem 2T?

 

 

TT

To miał by być pierwszy moto enduro, entuzjazmu z waszej strony nie widzę :D Zabije sie od razu ? Pytałem wielu ludzi to uznali, że jak się jeździ z głową to sie idzie na wszystkim nauczyć jeździć :) Znam kolesia który kupił R1, mówi, że na początku jeździł ostrożnie, ale z biegiem czasu doszedł do wprawy i opanował jazde na kółku do perfekcji :) Doradźcie mi bo już kompletnie w kropce jestem :D Ale już nie biorąc pod uwagę tego, że za mocny ten cross, to byście go wzięli na ryzyko z tym ,, gaźnikiem do regulacji '' ? Sprzedawca pisze, że można zdjąć cylinder itp, ale nie chciał bym jechać na marne 250 km :)

 

Gabaryty chyba też są ważne :) 186 cm wzrostu, 75 kg wagi (ciągle w góre) :)

Edytowane przez xGaBSonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to gaźnik to niech sam zrobi i wtedy jedź. Tylko się nie zdziw co odpowie.

Właśnie w tym problem, pisałem czy on by nie mógł wyregulować za dopłatą z mojej strony, ale odpowiedział, ,,Ja sprzedaje w takim stanie jakim jest,już nic przy tym nie robie"... Zawsze można wziąć na ryzyko i zawieść do mechanika aby sie zajął regulacją. Jedyne czego się obawiam, to że remont mógł być faktycznie robiony, ale części źle spasowane i on myśli że to wina gaźnika ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o fotki tłoka i cylindra zrobione przez okno wydechowe i podrzuć je tu. Ocenimy

Okej jak wyśle to wstawie :) W opisie pisał, że można zdjąć cylinder i obejrzeć, z mechanikiem przyjechać. Jak bym kupował to bym wziął mechanika na pewno bo dom obok mnie mieszka mechanik, niekoniecznie od motocykli ale coś się zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miał by być pierwszy moto enduro, entuzjazmu z waszej strony nie widzę :D Zabije sie od razu ? Pytałem wielu ludzi to uznali, że jak się jeździ z głową to sie idzie na wszystkim nauczyć jeździć :) Znam kolesia który kupił R1, mówi, że na początku jeździł ostrożnie, ale z biegiem czasu doszedł do wprawy i opanował jazde na kółku do perfekcji :) Doradźcie mi bo już kompletnie w kropce jestem :D Ale już nie biorąc pod uwagę tego, że za mocny ten cross, to byście go wzięli na ryzyko z tym ,, gaźnikiem do regulacji '' ? Sprzedawca pisze, że można zdjąć cylinder itp, ale nie chciał bym jechać na marne 250 km :)

 

Gabaryty chyba też są ważne :) 186 cm wzrostu, 75 kg wagi (ciągle w góre) :)

 

Nie to, że odradzam byleby Ci tej "głowy" nie zabrakło bo 250 potrafi sponiewierać.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie to, że odradzam byleby Ci tej "głowy" nie zabrakło bo 250 potrafi sponiewierać.

Z reguły jestem dosyć spokojnym i ogarniętym człowiekiem także wariować na początku na pewno nie będe :) A uparłem sie na to suzuki, pomimo że stare to jeśli jest po remoncie to za 5300 zł niczego lepszego do tej pory nie znalazłem. W okolicy 10 km ode mnie jest też HONDA CR 125 rocznik tak samo 1997, aczkolwiek cena 6900...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wielu ludzi to uznali, że jak się jeździ z głową to sie idzie na wszystkim nauczyć jeździć :) Znam kolesia który kupił R1, mówi, że na początku jeździł ostrożnie, ale z biegiem czasu doszedł do wprawy i opanował jazde na kółku do perfekcji :) Doradźcie mi bo już kompletnie w kropce jestem :D

 

 

Akurat w grupie w ktorej smigamy mamy kolege ktory kupil R1 jako pierwsze moto. O ile na prostej potrafi nas dogonic po naszym wyjsciu z zakretu tak w winklach kolega Monter objezdza go armatura, wiec mi nic o nauce na za mocnym sprzecie nawijac nie musisz :icon_mrgreen:

 

 

250 w 2T potrafi calkiem fajnie sponiewierac ale o tym przekonasz sie dopiero jak kupisz. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze KAWASAKI KX 125 2004r. cena 6400 i jest nie daleko od domu :) Tylko doradźcie czy przy wzroście 186 cm nie będzie on zbyt niski i czy kolana nie będą zbyt blisko kiery i czy dam rade jeździć na stojąco(ew. można podwyżki dać ) :) No i czy do nauki będzie ok, bo 250 to faktycznie chyba troche za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt po remoncie "odpala tylko na pych i wystarczy tylko wyregulować gaźnik aby chodził jak marzenie". Serio? Odpuść sobie takie bajki. Remont to może on miał ale kilka lat temu. Albo remont polegał tylko na wymianie świecy. Wyregulowanie gaźnika po remoncie to najmniejszy pikuś, taka wisienka na torcie. Wierzysz, że ktoś włożył któryś tysiąc w remont maszyny i pożałował paru zł na regulację gaźnika żeby "zwieńczyć dzieło" i aby motocykl chodził jak marzenie? Jak nie chcesz utopić kasy to daj spokój z tym trupem. Kup sobie coś za ułamek tej ceny ale do remontu, daj komuś kumatemu aby to wyremontował na porządnych częściach a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zdanie kolegów. Gadanie o remontach w crossówkach ma sens tylko w przypadku, gdy można czarno na białym stwierdzić co i kiedy było robione, w dodatku przez kogo. Zazwyczaj problemy związane z nieodpalaniem to kwestia zaworów, co może być bardzo kosztowne, zwłaszcza w starym motocyklu.

Niezależnie od tego, co kupisz i tak będziesz musiał przeznaczyć jakiś "pakiet startowy", także niech przynajmniej w momencie zakupu sprzęt odpala i pracuje tak, jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem go o zdjęcia tłoka i cylka z pozycji okna wydechowego i o zdjęcia rachunków/faktur. Narazie wysłał tylko rachunki, jak wyśle zdj tłoka to dodam.

Sami obczajcie :)

Suzuki : https://www.olx.pl/oferta/suzuki-rm-250-po-generalnym-remoncie-2-komplety-opon-gratisy-okazja-CID5-IDkJ6FA.html

Kawasaki sprzedane ;/

Edytowane przez xGaBSonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...