Skocz do zawartości

DR600 Brak iskry!


Hasiok1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cewki ewidentnie wyglądają na spalone czy jest przerwa w obwodzie?
Kup używkę wyjdzie najtaniej. Jeśli nie znajdziesz to zleć elektrykowi, który przezwaja silniki. Koszt drutu nawojowego DN2E, żywicy oraz twojej pracy przerośnie koszta.
Lakierów i żywic do uzwojeń jest mnóstwo np. dwuskładnikowy na bazie utwardzaczy, na zimno, na gorąco ( wypiekanie w piecu) w zależności od eksploatacji i temperatury pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie wyszło z wiązki kabli masy,alternatora i cewki cdi w miejscu gdzie idą razem zaraz przed rozejściem się na poszczególne karkasy. I od tego taki murzyn na 70% alternatora,
Kupienie 100%sprawnej używki to jest nie realne! zazwyczaj są już w jakimś stopniu trafione (choć itak coś kupie pewnie jeszcze w tym

m tyg.)
Chce zacząć naprawiać ten zanim sie zepsuje ten nowy używany oryginał;)
300-400 pln może kosztować drut i żywica? w to ci jeszcze nie uwierze
Potrzebuje jakiś link w ten temat izolacji itp. Jak ktoś ma prosze o podesłanie
Jak ma ktoś gdzieś na zbyciu taki stator Pisać! będziemy się kontaktować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra! Sezon motocrossowy rozpoczęty :D:D
Dr naprawiona wina była jedynie w statorze upalony tak jak opisałem.
I nie wiem czego się uczepiłem na początku modułu. Pewnie przez to że wynik cewki zasilającej cdi mieścił się w normie
A uzwojenia alternatora był jedynie poza normą ale aku. był dobrze naładowany xD . Teraz mi się wydaj że problem musiał wyjść od masy statora dlatego że jest wspólna wsumie dla alternatora jak i dla cewki zasilającej cdi

Chyba dobrze to przemyślałem xD
Dzięki za pomoc POzDRO 600

Edytowane przez Hasiok1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...